Saçların hızlı uzaması için

| 2012/09/01 | 0 Comments

uzun saçSaç tellerini folliküllerden oluşur. Saç derisinin üst yüzeyindeki sertleşmiş dokulara follikül denir. Saç kesmenin saç büyümeye etki ettiği bir nevi doğrudur çünkü yıpranmış saçların kırılmaları saç kesimi sonucunda duracak ve daha sağlıklı saç büyümesi sağlanacaktır. Saçların daha hızlı ve sağlıklı uzaması için birkaç önerimiz var:

1

Sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek! Bol bol su için, günde en az sekiz bardak su tavsiye edilir. Bol su içmek toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Toksinler saç köklerinin ve saç derisinin yıpranmasının nedenleri arasındadır.

2

Vitamin alın. Folik asit organlara odaklanan bir B12 vitaminidir. Folik asit alımını artırarak hücre yenilenmesini için vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Folik asitin faydalarından biri saç büyümesi, ikincisi de sağlıklı parlak bir cilt için kazandırmasıdır.

3

Stres düzeyini azaltın. Huzurlu bir yaşam, rahat ve sağlıklı saç büyümesini teşvik eder. Günlük aktiviteler strese neden olurlar. Rahatlamak için yoga veya pilates deneyin. Stres saç tellerinin güçsüzleşerek dökülmesine ve kırılmasına neden olur.

4

Saçınızı profesyonellerin eline bırakın! Eğer maddi gücünüz bunu karşılamaya yeterliyse düzenli olarak bakım yaptırın ve saç şekillendirmenizi profesyonel kuaförlere uygulatın. Bu saç kesimi, perma ya da düzleştirme olabilir ancak bir profesyonel saç yapınızı daha iyi tahlil edecek ve ona uygun şekilde hareket edecektir.

5

Zor saç stillerinden kaçının. Sıkı lastik bantlar, güçlü örgü yapıştırıcılar veya aşırı sıkı örgü uygulayarak yapılan saç stillerinden uzak durun. Örgüler ve lastik bantlar saçları çekerek saç köklerinin güçzüzleşmesine neden olurlar.

6

Uygun saç ürünleri kullanın. Saçı temiz, sağlıklı ve parlak tutmak için kaliteli bir saç kremi, şampuan ve saç fırçası kullanın.. Temiz bir saç daha hızlı uzayacaktır.

Etiketler: ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Uzatma

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.