Saçlarınız için ideal şifalı bitkiler

0
Saç
Saçlarınız için

Saç derinizi güçlendiren,saç tellerinizi parlatan ve saçlarınızı sıkılaştıran bir sürü şifalı bitkileri marketlerde bulabilirsiniz.Yaşadığınız yere göre bu bitkileri siz yetiştire bilir ve en yakın marketten alabilirsiniz.Bu bitkilerin çoğunu da saç bakım ürünlerinde kullanıldığını görebilirsiniz..

Yardımcı Bitkiler

Aloe vera saç gücrelerinizi restore eder ve derinizi rahatlatır.Bu çok amaçlı kullanım 6000 yıl öncesine Mısırların kullanımına dayanır.Mısırlılar aloe veranın cilt problemlerine iyi geldiğini gözlemlemişlerdir. Saç büyümesinde ve deri problemlerinde dulavrat otunun kökü iyi geldiği söylenir.Diğer yardımcı bitkiler ısırgan, nane, papatya, adaçayı ve acı vs. Bu bitkiler Vitamin b2 ile doludur. Vitemin E saçınızı güçlendirir ve Amerika da çoğu bitkilerde bulabilirsiniz. Dökülmeyi bitirir ve çoğu şampuanın aktif malzemesidir.

Bitki Şampuanları

3 ölçek hububat alkolüne 1 ölçek taze bitki ekleyerek evde de şifalı bitki yapabilirsiniz. Bu malzemeleri blendire koyun ve iyice parçalayın. Kavanoza dökün, ağzını sıkıca kapatın ve kuru,ılık ortamda bekletin.2 hafta boyunca gnde bir kere kavanozu sallayın ve sonra süzgeçten geçirin. Karışımı 2 yemek kaşığı bebek şampuanı ile karıştırın.Sağlıklı saçlara sahip olmak istediğiniz sürece kullanın.

Hususlar

Saç bakım bitkileri vitamin tabletlerinde,şampuanlarda,kremlerde ve yağlarda bulunabilir.Birden fazla bitkiye sahip bakım ürünü arıyorsanız aktarlara bakın. Oradaki etiketi okuyun.Orada iken Vitamin b ve E de satın almayı unutmayın.Bazıları evleridnde büyütmek isterler bu bitkileri fakat bunu yapcaksanız bu bitkilerin sizin koşullarınızda büyüyebiliceğinden emin olun.

Şifalı Bitki Yetiştirmek

Kendi şifalı bitkinizi kendiniz yetiştirmeniz daha sağlıklı ve kullanışlıdır.Büyük bi plastik veya tahta kova bulun ve bitki için siyah toprak satın alın.Sonra hangi bitkiyi yetiştirmek istediğinize karar verin. Bazıları sıcak bazıları soğuk ortamı severler.Bitkileri içerde tutmak size çeşitleri sınırlamamanızı sağlar.Eğer içeride büyüyebiliyor iseler pencereninizin önünde küçük bi kasedede yatiştirebilirsiniz. Genç bitkiler üzerinde bir zaman-salınımlı gübre kullanın ve paket talimatına göre ekleyin. Toprağın ihtiyazı kadar su verin. Çok fazla nem sorunlara neden olabilir.Yeni büyümeyi teşvik etmek için yapraklarını hasat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.