Saçlarınıza Dalga Verin

2
Dalgalı saç
Dalgalı saç modeli

Düz saçlara sahip olmak aslında bir avantajdır. Saçınıza fön çektirmek için onca para harcamanıza gerek kalmaz. Saç düzleştiriciler ise zahmetlidir ve vaktinizi alır. Ancak bazen saç şeklinizden sıkılabilirsiniz. Düz saçlara dalga eklemek için aşağıdaki birkaç adımı uygulayabilirsiniz.

1

Kozmetik markaların saça şekil vermeden önce kullanmaya uygun şekilde tasarlanmış şampuanlnarı bulunuyor. Bu şampuanlar bukleler oluşturmak ve saç şeklinin bozulmasını önlemek için özel olarak formüle edilmiştir. Bu tarz bir şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı kurutun.

2

Saçlarınızı parçalar halinde ayırın. Bazı bölümleri az saçla ayırırken bazı bölümleri çok saçla ayırın ki dalgalar arasında hacim farkı olsun. Bu daha hoş ve doğal bir görünüm sağlayacaktır

3

Dalgalı saç modeli yapmak için uygun olan bir saç kremi veya saç köpüğünü saçınıza sürün. Bu ürünlerin ayrıca saça hacim veren özellikte olması da önemlidir.

4

Her bir kısım saçı iki parmağınızın etrafına dolayarak yukarıya doğru bükün. Bir saç tokası veya saç klipsi yardımıyla büktüğünüz saçları başınızın üst kısmına tutturun.

5

Düşük ısı ayarlı saç kurutma makinesiyle saçınızı iyice kurutun. Saç tamamen kuruduğunda, saçlarınızdan tokaları çıkarın.

6

Başınızı aşağı doğru atarak bukleleri parmaklarınızla düzeltin. Parlaklık eklemek veya kabarmayı kontrol etmek için bir sprey kullanın.

2 YORUMLAR

  1. AA bende hep direkt sac kopu surup kurutma makınesının genıs agızlıgıyla kurutuodum ama cok yapay bır dalga oluordu. kesinlikle bunu denicem super. bu arada markaların saç sekıldendırme oncesı kullanılan dedıklerınız neler?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.