Saçlarınıza doğal yollarla nasıl parlaklık kazandırırsınız?

0
Işıldayan saçlar
Parlak saçlar

Saçlarınızın doğal yollarla parlaklık kazanmasını nasıl sağlarsınız? Saçlarınıza istediğiniz parlaklığı kazandırmanız zorlu olacaktır. Çünkü parlak ve yağlı saçlar arasında görünüm bakımından büyük farklılıklar olsa da bu dengeyi korumak zordur. İşte size ev ortamında saçlarınızı nasıl parlak ve sağlıklı gösterebileceğiniz konusunda ipuçları…

Saça parlaklık kazandırmak için malzemeler

– Sıcak su

– Sirke

Saça parlaklık kazandırmak için adımlar

1- Saçları parlak ve sağlıklı göstermek aslında çok kolay. İşte size marketlerden rahatlıkla bularak hazırlayabileceğiniz bir saç bakım formülü. Parlak saçlara sahip olmak bu formül sayesinde artık sizin için ulaşılamaz değiller.

2- Eğer kısa saçlara sahipseniz, yarım bardak sıcak su içine iki yemek kaşığı sirkeyi ilave edip karıştırın. Uzun saçlar içinse bir su bardağı içerisine 4 yemek kaşığı sirke ilave edin.

3- Parmaklarınızı karışıma daldırıp sonra da parmaklarınızla saçlarınızı nemlendirin. Saçlarınızın tamamını değil sadece saç diplerinizi ve hafifçe de saçlarınızı bu karışımla ıslatın. Eğer bütün saçlarınızın nemlendiğini düşünüyorsanız, durun. Tüm karışımı kullanmak zorunda değilsiniz.

4- Hazırladığınız karışımın saçınızda 10 dakika kalmasına izin verin. Sonra da durulayın. İşte parlak saçların sırrı!

Uyarı ve Öneriler

– Lütfen belirttiğimiz oranlar konusunda dikkatli olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.