Saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandırın

1
Yumuşamış saçlar
Yumuşak saçlar

Saça güzel bir görünüm kazandırmak bir gecede olabilecek bir iş değildir. Saçlarınıza bakımlı bir görünüm ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırmak zaman alacaktır. Marketlerde satılan saç bakım ürünlerinden çoğu saçlarınızın dokusunu, görünüşünü değiştirmek ve ayrıca yumuşaklık kazandırma amaçlı formüllere sahiptir. Birçok yöntemden birini bile uygulayarak saçlarınıza bakım yaparsanız, saçlarınızın görünümündeki değişikliği fark edebilirsiniz.

Saç yumuşatmak için malzemeler

  • Doğal kılları olan bir tarak
  • Saç kremi
  • Zeytinyağı

Saç yumuşatmak için adımlar

1

Saçınıza, yıkadıktan sonra saç kremi sürün. Kremli saçlarınızı köklerden uçlara doğru tarayın. Saç kremleri içerdikleri saçlarınızı yağlandıracak bir madde yardımı ile saçlarınızın yumuşamalarını sağlar. Ayrıca saçlarınızı kolayca şekillendirebilmenizde ve ipeksi bir görünüm kazandırmada size yardımcı olurlar.

2

Şampuanladığınız ve kremlediğiniz saçlarınızı soğuk su ile durulayınız. Soğuk su saç kutiküllerinizi düzleştirir ve pürüzsüz görünmelerini sağlar. Böylece saçlarınız aynı zamanda parlaklık da kazanmış olur.

3

Saçlarınıza sıcak yağ bakımı uygulayın. Sıcak zeytinyağını saçlarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Bir saç havlusunu ıslatıp saçlarınızı bu havlu ile sıkın. Saç havlunuzu mikrodalgada 2 veya  4 dakikalığına ısıtın. Isıttığınız saç havlunuzu saçınıza sararak 20 dakika bekleyin. Böylece saçlarınız yağı emecektir. Sonra da saçlarınızı soğuk suyla durulayın. Bu sıcak yağ bakımını ayda en az 1 kere saçlarınıza uygulayın.

4

Saçlarınızı köklerden uçlara, aşağı doğru tarayın. Bu işlemi gerçekleştirirken doğal kıllı saç fırçası kullanın. Doğal kıllı saç fırçaları saç kutiküllerinize zarar vermez ve saçlarınızı pürüzsüz göstermede yardımcı olur.

5

Saçlarınıza parmaklarınızı kafa derinize yerleştirerek masaj yapın.4-5 dakika boyunca parmaklarınızı yavaş ve hafif bir şekilde kullanarak masaja devam edin. Bu masaj kan dolaşımınıza iyi gelecek bunun da saçlarınıza olumlu bir yansıması bulunacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.