Saçlarınıza özel sonbahar için 7 ipucu

0
eylülde saç bakımı
sonbaharda saç bakımı

Saçlarınız yaz boyunca güneşin yoğun ışınlarına maruz kalır. Bu safhada saçın dokusu, stili ve uzunluğu da değişir. Bu durum saçınıza olumsuz yönde etki edebilir. İşte tam burada sonbahar için saçınıza özel bazı ipuçları var.

Düz saçlar için bazı ipuçları

1)      Düzenli Olarak Kesmek

Düz saçlar, özelliklede uzun saçlar yaz aylarında bölünmüş ve kırılmış vaziyette olur. Bu durumdan kurtulmak için saçlarınızın uçlarını düzenli aralıklarla kesin. Bu safhada saçınızı güzel kesebilecek bir stilist bulmanız sizin ve saçınız için daha iyi olur. Böyle düzenle kesilmiş saçlar, saç dipleri için güzel bir etki yapar.

2)      Yıkamadan Önce Saçınıza Yumurta ve Yağ Uygulayın

Saçlarınızın diplerine ve uçlarına yağ ve protein ihtiyacı vardır. Bu uygulama saç köklerinizi güçlendirmede size yardımcı olur. Yağı sürdüğünüzde biraz soğuk hissedebilirsiniz. Bu sizin saç diplerinizi canlandırmaya yarayacaktır. Saç içinde sıkışıp kalan ısılar, saçınızın kurumasına sebep olur. Bu kuruluk saçlarınıza zarar verebilir. Bu nedenle çiğ yumurta uygulanması saçlarınızın canlı kalmasına ve protein sağlamasına yardımcı olur. İşlemi yaptıktan sonra iyice duruladığınızdan emin olun.

3)      Saçınızı Tararken Dikkat Edin

Düz ıslak saçı direkt taramak saçınız için iyi olmayabilir. Bu durum saç köklerinize zarar verebilir bu nedenle hafif kuruttuktan sonra taramanız sizin için daha iyi olabilir.

Bukleli Saçlar İçin İpuçları

1)      Nemlendirmek

Kıvırcık saçlar genellikle daha hızlı kurur. Bu tip saçlara şampuan kurutucu etki yapar. Bu nedenle saçınızda doğal yağlar birikir ve bu tip saçları nemli tutmak için şampuan daha az kullanılmalıdır.

2)      Uygun hale getirme

Saçların kopması nedeniyle saç diplerinde millenme meydana gelir. Bu durum özellikle kıvırcık saçlar için doğru bir tahmindir. Düzenli bir biçimde nemlendirici krem kullanmak kıvırcık saçların kilitlerini açmada ve saçın sağlığını korumada yardımcı olur.

3)      Protein temin etmek

Yapısal protein eksikliği saç köklerinde deliklere neden olur. Protein takviyesi veya protein açısından zengin gıdalar saçınızın daha sık ve güçlü büyümesine yardımcı olur.

4)      Bakım ile düğümü çözmek

Duş öncesi saçınızı nemlendirin. Bu durum saç derilerinizin açılmasına ve nemlendirici yağların derinlemesine etki etmesine yardımcı olur. Nemlendirici bakım iyi bir şekilde yapılmalıdır ve sonra iyi bir şekilde durulanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.