Saçlarınızda büyük fark yaratacak 7 saç sırrı

0
Sarı dalgalı saçlar
Saçlarınızda büyük fark yaratacak 7 saç sırrı

Saçlarınızın daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlayacak, devasa bir fark yaratacak bazı sırlar öğrenmek ister misiniz? Kişisel olarak ben her zaman saçlarla ilgili sırlar öğrenmeye hevesliyim. Hepimiz güzel saçlarımız olsun istiyoruz, o halde onlar hakkında öğrenebileceğimiz her şeyi öğrenmeye çalışmalıyız. Bu öğreneceğimiz bilgiler saçlarımıza yaptığımız bakımı kökünden değiştirebilir.

1- Tel tokanın doğru kullanımı

Öncelikle tüm saç sırlarının sizin için yeni haber olmayabileceğini söylemeliyim ancak umuyorum ki birkaç tanesi de sizin için faydalı olacaktır. Çoğu kadının bilmediği şeylerden biri de tel tokaların doğru kullanımıdır. Ben bunu öğreneli yalnızca 2 yıl oluyor. Tel tokalar saçınıza takılırken zig-zaglı bölümü aşağıya doğru bakmalı, yanı saç derinize, görünen kısmı da düz kısmı olmalıdır. Bu tel tokanın saçları daha iyi kavramasını sağlar.

2- Saçlarınızı kestirirken oturma şekliniz

Saçlarınızı kestirirken nasıl oturduğunuzun önemli olduğunu biliyor musunuz? Bu gerçekten önemlidir. Eğer bacak bacak üstüne atarsanız veya ağırlığınızı bir kolunuzun veya omzunuzun üzerine verirseniz saçlarınızın iki tarafı eşit bir şekilde kesilmeyebilir. Kuaförünüz yalnızca sizin ona sunduğunuz şeyler üzerinde çalışabilir. Eğer düzgün durmazsanız yapılan iş de düzgün olmayabilir. Saç kesimi sırasında en iyi pozisyon ayak tabanlarınızın yere bastığı, bacak bacak üstüne atmadığınız pozisyondur.

3- Saçlarınızı durulamak için yağmur suyu kullanın

Bu ipucu gerçekten iyi bilinmeyen bir şey ancak ben yıllardır biliyorum. Bu öneri bana annemden gelmişti. Yağmur suyu saçlarınızı yumuşatır. Yağmur suyunu en iyi şu şekilde kullanabilirsiniz: Her zaman yaptığınız gibi saçlarınızı musluk suyu ile yıkayın. Ancak durularken bir sürahi yağmur suyu kullanın. Bu sayede saçlarınız yumuşacık olacak.

4- Saç bakım kremini tamamen durulamayın

Bunu başka bir blog okurken öğrenmiştim. Bu bloğun yazarı ve aynı zamanda stilist olan arkadaşım, saç bakım kremini uzun süre saçlarınızdan durulamamanızı öneriyor. Kadınların genelde saç bakım kreminin hepsini durulamaya çalıştığından dem vurduktan sonra, saç bakım kreminizin hepsini durulamazsanız gün boyunca saçlarınıza nüfuz edebilirler diyor. Bir süre bunu denedikten sonra saçlarınızdaki farklılığı fark edeceksiniz. Hem saçlarınız daha güzel olacak hem de parlayacak.

5- Pamuk yastık kılıfları saçların kırılmasına neden olur

Pamuk yastık kılıflarının saçların kırılmasına neden olabileceğini biliyor muydunuz? Bu konuda bir araştırma yapana kadar ben de haberdar değildim. Hatta bu gerçeği öğrendikten sonra ufak çaplı bir şok geçirdiğimi de söylemeliyim. Yıllardır pamuk yastık kılıfları kullanıyordum. Bunun yerine saten veya ipek yastık kılıfları kullanmak saçlarınız için daha iyi olacaktır.

6- Saçlarınızın da güneşten korunması gerekir

Cildiniz güneşten korumanız gereken tek organınız değil. Saçlarınız da güneş ışınlarından zarar görebilir. Günün uzun bir zamanını güneşin altında geçirecekseniz, örneğin plaja giderken, saçınıza güneş koruyucu sprey sıkın. Saçlar için özel olarak üretilmiş güneş koruyucular da piyasada mevcut. Buna alternatif olarak sapka, fular kullanabilirsiniz. Bunun yanında saçlarınızın güneşten en çok etkilenen bölümü olan saç uçlarını korumak için topuz da yapabilirsiniz.

7- Kirli saç daha iyi şekil alır

Bu öneri çok da popüler sayılmaz ancak doğruluğu tescillidir. Kirli saçlar çok daha iyi şekil alırlar. Şahsen kirli saçlarla dolaşmak beni çok rahatsız eder ve saçlarımı her gün yıkarım. Ancak eğer aklınızda saçlarınıza uygulayacağınız özel bir stil varsa saçlarınızı yıkamadan şekil vermeniz daha kolay olacaktır. Bunun sebeplerinden biri, kirli saçlarda zaten daha önceden kullandığınız saç şekillendiricisi vardır ve saçlarda gün içinde biriken partiküller de ağırlık yaparak şeklini korumasını sağlarlar.

Umarım bu saç sırlarından bazıları işinize yaramıştır. Siz de çoğu kişinin bilmediği bazı yöntemler biliyorsanız bunları bizimle paylaşabilirsiniz. Sizin en iyi saç bakım sırlarınız neler?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.