Saçlarınızda mucizeler yaratabilecek yiyecekler

0
plajdaki kadın
Saçlarınızda mucizeler yaratabilecek yiyecekler

Mutfakta bulunan yiyecekler yalnızca yeme amaçlı değil, cilt bakımı ve saç bakımı için de kullanılabilir. Mutfağınızda saçlara uyguladığınızda, saçlarınızda mucizeler yaratabilecek yiyecekler mevcuttur. Saçlarım için çoğu zaman doğal ürünler kullanmaya çalışırım. Eğer bir şampuanın, saç şekillendiricisinin veya saç maskesinin içindekiler kısmını okursanız göreceksiniz ki orada telaffuz bile edemediğiniz birçok içerik var. Bu durum beni biraz rahatsız ediyor. Bilmediğim maddelerin cildime ve saçıma ne etki yapabileceğini tam olarak kestiremiyorum. Ancak bunun yerine kullanabileceğimiz doğal ürünler mevcut. Pürüzsüz ve parlak, sağlıklı saçlara sahip olmak için mutfağınızdaki saçlarınızda mucizeler yaratabilecek yiyecekleri kullanabilrisiniz.

Mayonez

Evet, doğru duydunuz. Yalnızca sandviçleriniz için değil, saçlarınız için de kullanabileceğiniz bir mutfak ürünüdür mayonez. Mayonez çok fazla dalgalanmış saçlarınızı kontrol altına almanıza yardımcı olur ve saçlarınıza parlaklık ve sağlık kazandırır. Bunun yanında uçuşan saçlarınızı da düzelterek, herkese göstermekten gurur duyacağınız saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Yarım su bardağı kadar mayonezi kuru saçlarınıza uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ve şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Şaşırmaya hazır olun!

Karbonat

Karbonatın bir sıvının işine atıldığında nasıl fışırdadığını hatırlayın. Bu baloncuklar saçlarınızda kalan bakım ürünleri ve diğer kalıntıları temizlemek için mükemmel bir araçtır. Ayrıca uygulaması da çok kolaydır. Tek yapmanız gereken avucunuzun içine biraz şampuan dökmek ve sonrasında bu şampuanın içine bir yemek kaşığı karbonatı tutam tutam alarak parmağınızla karıştırmak. Daha sonra saçlarınızı bu karışım ile her zamanki gibi yıkayın ve durulayın. Saçlarınızın soluk cansız görünmesini engellemek için bu işlemi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Saf akçaağaç şurubu

Eğer kuru ve kırılgan saçlarınız varsa çözümü çok uzaklarda aramanıza gerek yok. Akçaağaç şurubu işinizi görecektir. Ancak burada önemli olan taklit değil gerçek saf akçaağaç şurubu kullanmaktır. Basitçe saçlarınıza yayın ve daha sonra bone ile saçlarınızı toplayın. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın. Saçlarınızı 2 kez yıkamanız gerekebilir çünkü şurup epeyce yapışkandır.

Avokado

Kimin saçları çatallaşmıyor ki? Çatallaşan saçlarınızı tedavi için avokado kullanın. Avokadoyu iyice ezin ve basitçe saçlarınızın uçlarına uygulayın. Ezdiğiniz avokadolar çok katı olursa inceltmek için süt veya su kullanabilirsiniz. Birkaç dakika saçlarınızın uçlarına temas etmesine izin verdikten sonra her zamanki gibi saçlarınızı yıkayın. Avokadonun içindeki yararlı yağlar saçlarınızı nemlendirmek, güçlendirmek ve daha sağlıklı hale getirmek için çok uygundur.

Elma sirkesi

Belki size biraz garip gelebilir ama elma sirkesi saçlarınızdaki yağı arındırmak, saçlarınızı dezenfekte etmek ve parlatmak konusunda oldukça maharetlidir. Saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın ve durularken yaklaşık çeyrek su bardağı sirke kullanın. Saçlarınızın kuruduktan sonra nasıl parladığını gördüğünüzde inanamayacaksınız!

Yumurta

Burada tabi ki pişmemiş yumurtadan bahsediyoruz. Yalnızca birazcık çırpın, kıvamını arttırmak için biraz yağ ekleyin ve daha sonra bu karışımı saçınıza ve saçlı derinize uygulayın. Etrafı fazla pisletmemek için bu işlemi banyoda yapmak isteyebilirsiniz. Karışım ile saçlı derinize güzelce masaj yapın. Daha sonra saçlarınızı her zaman yaptığınız gibi yıkayın. Yumurta, protein doludur ki bu onun saçlarınızı yeniden canlandırmak ve güçlendirmek için çok uygun bir seçim olmasını sağlar.

Yoğurt

Yoğurt saç kreminin mükemmel bir doğal alternatifidir. İçindeki proteinler saçlarınızın güçlü ve güzel olmasını sağlayacak, yağlar ise saçlarınızı besleyecek ve pürüzsüzleştirecek. Bir avuç kadar yoğurdu saçlı derinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın.

Peki siz saçlarınız için ne gibi bakımlar yapıyorsunuz? Bu bahsettiğimiz ürünlerden kullanıyor musunuz? Önerilerimizi uyguladıktan sonra nasıl sonuç aldığınızdan bizi haberdar edin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.