Saçlarınızı çekici kılacak 6 saç bakım ürünü

0
Dalgalı saçlar
Çekici saçlar

Bir kadının dolabında olması gereken birçok saç bakım ürünü mevcut. Saçlarınız kıvırcık da olsa, düz de olsa, at kuyruğu da yapsanız herkesin evinde bulunması gereken bazı ürünler var. Burada listelediğimiz ürünler saçınızın her zamankinden daha güzel görünmesini sağlayacak, bunun yanında saçlarınızın sağlığını da iyileştirecek.

1- Isı koruyucu

Her kadının ihtiyacı olan saç bakım ürünlerinden biri ısı koruyucudur. Sizin de ısının saçlarınıza zarar verebileceğini bildiğinize eminim. Saçlarınızı fön makinesi ile kurutmanın, saç düzleştiricisinin ve saç dalgalandırıcının zararlarından korumak için yapabileceğiniz tek şey ısı koruyucu kullanmaktır. Değişik tiplerde ve stillerde ısı koruyucu ürünler bulabilirsiniz. Bazılarını saçlarınıza sürebilir bazılarını da sprey olarak kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutuyorsanız ıslak saçlar için olanını satın almanız daha uygun olacaktır.

2- Argan yağı

Argan yağı saçlarınız için harikalar yaratabilir. Argan yağı ile saçlarınızın buklelerini kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz. Bu ürünü saçlarınız ıslakken saçlarınızın tamamına, kuruyken ise sadece uçlarına uygulayabilirsiniz. Bukleleri kontrol altına almanın dışında argan yağı saçlarınızı nemlendirir ve onlara sağlıklı bir parlaklık kazandırır. Bunun yanında argan yağının saç derisine de yararları vardır. Saçlı deriyi nemlendirmek için bir pamuk vasıtası ile argan yağı uygulayabilirsiniz.

3- Kalın dişli tarak

Eğer ince dişli bir tarak kullanıyorsanız, kalın dişli bir tarak kullanmaya başladığınızda saçlarınızdaki değişimi kendiniz de görebilirsiniz. Kalın dişli taraklar, saç tellerinize daha az sürtünerek tarama esnasında saçlarınızın kırılma riskini azaltır. Saçlarınız ıslak ise bu özellikle önemlidir. Saçlarınız ıslakken daha hassastır ve bu zamanlarda kalın dişli tarak kullanmak saçlarınızı çekmediğinize ve zedelemediğinize emin olmanızı sağlayacak. Kalın dişli taraklar aynı zamanda saçlarınızdaki çitişmeleri daha nazik bir şekilde açar. Eğer geniş dişli bir tarağınız yoksa hemen bir tane edinmenizi öneririm. Hemen her güzellik ürünü satan mağazada kalın dişli tarak bulabilirsiniz.

4- Kuru şampuan

Bununla yüzleşmekten korkmayın, saçlarımızın her zamanki gibi canlı görünmediği günler oluyor. Belki alarmı duymadınız veya erteleme düğmesine birkaç defa bastınız ve saçlarınızı yıkamak için vaktiniz kalmadı. Veya yalnızca saçlarınızı daha az yıkayarak onların yıpranmasını engellemeye çalışıyorsunuz. Sebebiniz ne olursa olsun, bu durumlarda kullanabileceğiniz mucize bir ürün mevcut! Kuru şampuan, işte bu durumlarda imdadınıza yetişiyor. Birazcık kuru şampuan spreyi ile saçlarınızın ihtiyacı olan canlı görüntüyü elde edebilirsiniz.

5- Profesyonel kalitede bir saç kurutma makinesi

Profesyonel bir saç kurutma makinesinin saçınızı nasıl değiştirebileceğini tahmin bile edemezsiniz. Her gün saçınız sanki kuaförden dışarı yeni adım atmışsınız gibi görünecek. Profesyonel saç kurutma makinesi yalnızca saçlarınızı daha iyi düzleştirmekle kalmaz, saçınızı kurutmak için harcadığınız süreyi de yarıya indirirler.

6- Kaliteli şampuan ve saç kremi

Kaliteli bir şampuan ve saç kremi saçlarınızın görüntüsünde ve sağlığında çok büyük değişiklik yaratabilir. Değişik saç tiplerinin değişik saç kremi ve şampuanı ihtiyacı vardır. Bu nedenle saçınızın tipine uygun ürünü seçtiğinize emin olun.

Bu saç bakım ürünlerini günlük saç bakım rutininize entegre ettiğinizde saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak bir görüntüye kavuştuğunu göreceksiniz. Ben bu yazıda en iyi saç bakım ürünleri konusunda kendi fikirlerimi belirttim. Siz de bu ürünleri kullandığınızda aldığınız sonuçları veya hangi ürünleri kullandığınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.