Saçlarınızı doğal saç rengine döndürmenin 10 geçerli nedeni

0
doğal saç rengi
doğal saç rengi

Her kadın hayatı boyunca saçlarının rengini sürekli değiştiriyor ve biz burada vereceğimiz tavsiyelerle kadınların doğal saç renklerine dönmelerini sağlayacağız. Bazen size saçma gelebilir ama çoğu kadın bazen gerçek saç renginin ne olduğunu unutuyorlar. Sonunda doğal saç rengine dönebilmek için karar veriyorlar ancak, bunun büyük bir sorun olduğunu düşünüyorlar. Böyle bayanlardan biri olan kişinin saç rengini defalarca değiştirdik ve sonunda eski haline getirdik. Belki de hala içinizde bir tereddüt var veya tam kararınızı veremediniz. Bunun gerçekten yapmaya değer olduğunu söyleyebiliriz. Ancak sonuçlardan gerçekten memnun olacaksınız. Size bu kararı vermede yardımcı olmayı istiyoruz.

1)      Saçlarınız için iyi kalite sağlaması

Bence dünyanın hiçbir yerinde sağlıklı, uzun ve parlak saçlara sahip olan bir kız yoktur. Ama bazen şunu düşündüm, sürekli boyama sırasında böyle saçlara sahip olunabilir mi? kesinlikle hayır. Bizim saç rengini değiştirmek için kullandığımız kimyasallar saçlarınız için çok tehlikelidir. Sağlıksız olduğu içinde güzel bakılmıyor. Eğer doğal rengine dönmeye karar verirseniz ilk başta bazı engellerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Şimdiki saç renginiz sarı, önceki renginiz koyu ise bu durum biraz zor olabilir. Ancak hala vazgeçmemelisiniz. Biraz zaman ve sabırla sonuç mükemmel olacak.

2)      Saç bakımınızı minimize edin

Yeni saç renginin bir lüks ve görünüm verdiği kaçınılmaz bir şey. Bu bütün kızların ve bayanların hayalidir. Ama yeni bir saç rengine sahip olmanın diğer bir tarafı daha var. Bu boyalı saç rengini devamlı canlı tutmak sizin için zor olabilir. Bazen çok yorucu olabilir bu durumda biraz mola vermek en iyisi. Bu durumda saçınızı eski haline getirmek en iyisidir. Her şey çok daha kolay olacak ve saçlarınız artık renk solması gibi bir sorunla karşı karşıya kalmayacak.

3)      Rahatlatın

Eğer saçınız boyalı ise bundan sonra saçınıza hep dikkat etmeli ve devamlı bakım uygulamalısınız. Saçlarınız için en az 2 veya 3 haftada bakım yaptırmalı ve diplerini boyatmalısınız. Eğer doğal saç renginize döndüğünüzde böyle bir sorun yaşamayacaksınız. Tamamen rahatlayacaksınız ve bu sizin için çok iyi olacak.

4)      Uygun olmayan renk

Bazen genç kızlar saçlarını değiştirmek ister ve bazen de saçlarına uygun rengi seçmez. Sonuç olarak yeni bir renk saçlarını tamamiyle yeni bir görünüme sokar ve bu saç rengi kişiyi hayal kırıklığına uğratır. Yeni saç renginiz giysilerinize makyajınıza yüzünüze uymayabilir.

5)      Saçları büyütme

Saçlarınız büyürken zorlu bir dönemden geçer işte bu evrede en iyi şekilde büyütmeniz ve doğal rengini korumalısınız. Uzun saçları boyattığınızda saçınıza kimyasallar zarar verir. Saçınızı boyamadan önce iyice düşünmeyi öneriyoruz. Düzenli ve sağlıklı uzayan saçların boyanması saçınızda olumsuz etkilere yol açar. Çok sık boyamak ise saçınızda tehdit oluşturabilir. Saç rengini sürekli değiştirmek split bitere yol açar ve bu durum saçlarınızın yıpranmasına neden olur.

6)      Kimyasallar

Saçlarınızı sürekli değiştirmek saçlarınıza zarar verir dedik. Bunun nedeni saç boyalarında bulunan kimyasal maddelerdir. Bu nedenle bu durum kadınların doğal saç renklerini seçmelerinin temel sebebidir. Bu saç boyalarında bulunan kimyasallar korkunç hastalıklara neden olabilir. Bu durumu öğrenen birçok genç kız ve bayan hemen doğal saç renklerine dönmek için karar veriyorlar.

7)      Farklı görünme

Sizin görünümünüzü ve stilinizi gerçekten değiştirecek birkaç şey biliyorum. Yeni bir görünüm istediğinizde bu size pahalıya patlayabilir. Eğer doğal saç rengine dönmeye karar verdiğinizde bu görünüme kavuşmak sizin için daha mümkün ve uygun olacak. Bu sizin için geçerli bir sebep değil mi? daha da önemlisi yeni bir görünüm kazanmak mükemmel olacak.

8)      Fazla işlenmiş saçlar

Günümüzde saçınızı sürekli değiştirmek çok kolaydır. Ancak saç bakım ürünlerinde en etkilisini kullanmak sizin için çok iyi olacaktır. Hiç saç üzerinde böyle bir tedavinin mümkün olduğunu düşündünüz mü? Eğer saçlarınıza boya ve saç düzleştirici, kimyasal maddeler kullanıyorsanız saçlarınızın sağlıklı olmasını unutun. Saçınızın rengi değiştiğinde daha çok zarara maruz kalır.

9)      Doğal renge hayran kalma

Ben pek çok kez saç rengimi değiştirdim ve em sonunda doğal haline geri getirdim. Şu an bu doğal halimin tadını çıkarıyorum. Birkaç yıl önce saçlarımdan nefret ediyordum ancak şu anda saçlarıma hayranlar artıyor. Bir zaman saçlarım bana çamur gibi gelmişti ve şu an parlak ve zarif. Örneğin yaz aylarında bakır ve bordo tonları, kış aylarında ise kestane rengi hayranlık bırakabiliyor ancak en iyisi doğallık.

10)  Diğer şeylere dikkat etmek

Birkaç yıl önce benim saç rengim farklı olunca görünümümde farklıydı ancak şu an sihirli bir değnek değmiş gibiyim. Bütün bunlar saçlarımı doğal renge kavuşturmamla meydana geldi. Bunula birlikte giyimim ve kozmetik eşyalarımda değişti. Bazen giydiklerim bile bana garip gelmeye başladı. İlk başta çok komik gelmişti ancak daha sonra alıştım ve şu an kendimi gayet iyi hissediyorum.

Siz hiç saçınızı değiştirdiniz mi? Şu an hangi saç rengini deniyorsunuz? Doğal saç rengini seviyor musunuz? Eğer saçınızda böyle bir değişim yaptıysanız bize anlatabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.