Saçlarınızı kestirmemeniz için 7 geçerli neden

0
Uzun saçlar
Saçlarınızı kestirmemeniz için

Son 5 yıldır kısacık saçlara sahip olan bir kız olarak diyebilirim ki kısa saç gerçekten harika! Diğer kızların iltifatlarına ve hatta ananemin de onayına rağmen saçlarımı tekrar uzatıyorum. Hatta tekrar bu şekilde kestirmemek için kendime söz verdim bile diyebilirim. Peki neden diyorsunuz değil mi? İşte saçlarınızı kestirmemeniz için size geçerli 7 tane neden:

1- Kış soğukları

Bu kış çok da soğuk geçmedi, ama Ankara soğuklarını bilirsiniz, saçlar kısa olunca soğuğu tüm benliğinizle hissediyorsunuz. Eğer siz de benim gibi soğuğa karşı dayanıklı değilseniz, işte size saçlarınızı kestirmemek için çok geçerli bir sebep.

2- Saçlarınızın şekil almadığı günler

Saçlarınıza bir türlü istediğiniz şekli veremediğiniz günlerde şapkalar ve saç bantları imdadınıza yetişiyor ancak tatlı bir topuz, at kuyruğu gibi seçenekler eğer saçlarınız kısa ise olasılık dahilinde değil. Saçlarım çok yaramaz, çok düzler ve şekil almıyorlar. Bu nedenle saçıma şekil veremediğim günler başıma çok geliyor.

3- Saçlarınız ile ilgilenmek istemediğiniz günler

Kısa saçlarınız varsa her gün onları yıkamalı ve saçlarınıza şekil vermelisiniz yoksa yağlı gözükür, hatta kirli bile görünebilir. Ancak saçlarınız uzunsa haftada 3 kere yıkamak yeterli olacaktır. Aslına bakarsanız saçlarınızın sağlığını korumak için yapmanız gereken tam da budur.

4- Saç örgüleri yeniden moda

Son zamanlarda saç örgüleri yeniden moda haline geldi. Ancak ne yazık ki bizim gibi kısa saçlı kızlar saçlarını öremiyor! Bu bile saçlarınızı kesmemek için çok iyi bir sebep olabilir.

5- Erkekler uzun saçları sever

Bir kişi haricinde kısa saçlarım için övgü aldığım insanlar ya kadın ya da gey erkekler idi. Saçlarımı kestirdikten sonra çıktığım erkeklerden yalnızca bir tanesi kısa saçımı olduğu gibi seviyordu. Geri kalanların hepsi saçlarımı neden kestirdiğimi sordu. Evet kızlar, erkeklerin kadınlarda uzun saçı sevdiği bir sır değil! Alın size saçlarınızı kestirmemek için güzel bir sebep daha.

6- Saçlarınızı her zaman kesebilirsiniz ama…

Sevgili okuyucu, eğer uzun saçların varsa ve sana yakışmadığını düşünüyorsan (ki ince telli saçlar uzadığında hoş görünmeyebiliyor) onları her zaman kesebilirsin. Ancak diğer taraftan bakınca, saçlarını kesmemek için çok iyi bir sebep de…

7- Uzaması yıllar sürüyor!

Geçen haziranda saçlarımı çok kısa kestirdim ve şimdi neredeyse bir yıllık bir zamanın ardından zar zor bağlanabilecek kadar ancak uzadılar! Saçlar her ay ortalama 1 cm uzarlar. Hesabını siz yapın. Siz de eğer benim gibi sabırsızsanız, saçlarınızı kestirmemek için güzel bir sebep daha buldunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.