Saçlarınızın gün boyu güzel kokması için 7 yöntem

0
Güzel kokan saçlar
Saçlarınızın gün boyu güzel kokması için 7 yöntem

Her zaman merak etmişimdir saçların gün boyu güzel kokması için ne yapmalı? Demek istiyorum ki, şampuanımı değiştirmekten tutun da, saçıma bebek pudrası sürmeye kadar (sormayın, kötü bir deneyimdi!) her şeyi denedim. Aşağıda size verdiğim ipuçlarını bulana kadar birçok yöntem denedim ama sen sonunda amacıma ulaştım. Eğer saçlarınızın gün boyu güzel kokması için bir yöntem arıyorsanız, işte buldunuz.

1- Vücut spreyi

Vücut spreyini saçlarınıza da sıkabileceğinizi biliyor muydunuz? Saç diplerine sıkmaktan kaçının çünkü spreyin içinde alkol var ancak sabah saçlarınıza birkaç fıs vücut spreyi sıkmak saçlarınızın gün boyu güzel kokmasını sağlayacak!

2- Parfüm

Eğer vücut spreyiniz yoksa, parfüme ne dersiniz? Muhtemelen favori parfümünüzün cildinizdeki kokusunu çok seviyorsunuz peki neden saçınıza da biraz sıkmayasınız? Size söz veriyorum saçlarınız gün boyu mükemmel kokacak!

3- Saç ürünleri

Kıvırcık saçlarım olduğu için saçlarımı kontrol altında tutmak için her tülü saç bakım ürününü kullandım. Bu ürünlerin bazıları saçlarımın o kadar güzel kokmasını sağlıyordu ki anlatamam! Gerçekten siz de denemelisiniz, inanılmaz bir fark yaratıyor.

4- Güzel kokan şampuan

Saç bakım ürünlerimizi değiştirmekten söz açmışken, şampuanı da dışarıda bırakmak olmaz. Sıkı durun kızlar, yalnızca şampuanınızı değiştirerek saçlarınızın gün boyu harika kokmasını sağlayabilirsiniz. Bazı şampuanların kokusu saçınızda o kadar uzun süre kalmazken bazıları ise gün boyu süren bir güzel koku bırakıyor. Güzel kokusu uzun süre çıkmayan bir şampuan ile saçlarınızın gün boyu mis gibi koktuğuna emin olabilirsiniz.

5- Etkisi uzun süren saç şekillendirici

Gün boyunca kokusu saçlarınızdan çıkmayacak şampuanı bulduktan sonra sıra kokusu gün boyunca çıkmayacak saç şekillendiriciyi bulmaya geldi. Bazı saç şekillendiricilerinin kokuları gerçekten gün boyu saçlarınızda kalabiliyor.

6- Keratin ürünleri

Birçok insan saçlarını düzleştirmek için keratin ürünleri kullanıyor ki bu ürünler saçları düzleştirmekle kalmıyor aynı zamanda parlak ve sağlıklı bir görünüm de kazandırıyor.

7- Limon suyu

Limondaki doğal asitler saçlarınızın gün boyunca harika bir koku yaymasını sağlayabilir. Duş almadan önce saçlarınıza ve saç derinize bir miktar limon suyu uygulayın ve daha sonra duş alın. Limon suyu saçlarınızın yalnızca güzel kokmasını değil, sağlıklı olmasını ve kepek sorunundan kurtulmasını da sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.