Saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacak 7 yol

0
Uzun saçlar
Saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacak 7 yol

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istediğiniz ve çabuk olmasını istediğiniz zamanlarda size yardımcı olabilecek birçok yöntem var. Saçları hızlı uzatmak için 7 yöntemi bu yazımızda sizinle paylaşacağız. Tabi ki her zaman saçlarınıza kaynak yaptırabilir, bir anda uzamasını sağlayabilirsiniz ancak bu seçen oldukça pahalı olabilir. Size vereceğimiz taktikler ile saçlarınızın daha hızlı uzamasını daha ucuza sağlayabileceksiniz.

1- Gebelikte kullanılan vitaminler

Gebelikte kullanılan vitaminlerin saçları daha hızlı uzattığına dair hikayeleri siz de duymuş olmalısınız. Ancak bunlar hikaye değil gerçek. Ne yazık ki bu vitaminleri kullanmak gebe olmayanlar için biraz riskli olabilir çünkü içerisinde çok fazla demir bulunuyor. Bu nedenle gebelikte kullanılan vitaminlerin faydasını görmeyi gerçekten gebe olanlara bırakacağız.

2- Saç, cilt ve tırnak vitaminleri

Vitamin alarak saçları uzatma zevki yalnızca hamile kadınlara özgü değil. Başka bir seçenek saç, cilt ve tırnak vitaminleri almak. Bu vitaminler tırnaklarınızın ve saçlarınızın gücünü arttırırken cildinizin de sağlığını korumasına yardımcı olur. Her zaman laboratuvarda sentezlenmiş vitaminlerdense organik vitaminleri tercih etmenizi öneririm.

3- Şampuanlar ve saç şekillendiriciler

Saçların hızlı uzamasını sağlayabilecek şampuanlar ve saç şekillendiriciler olduğunu biliyor muydunuz? Gerçekten böyle ürünler var ve bazıları gerçekten işe yarıyor. Piyasada birçok marka var ve bunlardan kendiniz için uygun olanını seçebilirsiniz.

4- Saç maskeleri

Saçlarınızın daha uzun olmasını ve daha hızlı uzamasını istiyorsanız, sağlıklı saçlara sahip olmanız gerekiyor. 10-15 günde bir saçlarınıza saç maskesi uygulamak hem saçlarınızı nemlendirir, besler, kırılmasını ve zayıflamasını önler.

5- Sağlıklı bir saç derisi

Saç derisi saçlarımızın köklerinin bulunduğu yerdir. Dolayısıyla sağlıklı saçlar istiyorsanız saç derinizin de sağlıklı olması gerekir. Saçlı deriye masaj yapmak ve besleyici şampuanlar sinirleri uyararak folikül aktivitesini arttırır. Bu da saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olur. Hem saçlarınız hem de saç deriniz için faydalı olan birçok saç maskesinden birini de uygulayabilirsiniz.

6- Hindistan cevizi yağı

Saç maskeleri gibi, Hindistan cevizi de saçlarınızın ve saç derinizin nemini korumasını ve gerekli besleyici maddeleri almasını sağlar. Saçlarınıza duştan sonra Hindistan cevizi yağını direk olarak uygulayabilirsiniz. Ancak saçlarınızın köküne bulaştırmadan yalnızca saç gövdelerine uygulayın. Yoksa saçlarınız aşırı parlak hale gelebilir. Saç derinizi nemlendirmek için Hindistan cevizi yağını uygulamak istiyorsanız saç derinize uyguladıktan sonra 20 dakika beklemeli ve daha sonra durulamalısınız. Bu işlemi ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

7- Sağlıklı beslenme

Vücudumuz besin maddelerini biz ona verdiğimiz sürece kullanabilir. Eğer vücudumuza çöp veriyorsak, ondan çöp alırız. Sağlıklı ve kaliteli beslenmek sağlıklı bir bağışıklık sistemi, yüksek enerji ve sağlıklı, daha hızlı uzayan saçlar olarak bize geri döner. Bunun yanında multi vitamin destek ürünleri kullanmak da saçlarınızın ve cildinizin sağlığını arttıracaktır.

Saçları hızlı uzatmak konusunda çok sayıda efsane ve gerçek var. Bu yöntemlerin hepsi denenmiştir ve saçları hızlı ve sağlıklı uzattığı görülmüştür. Siz de kendi kullandığınız yöntemleri veya bu yöntemler ile ilgili tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.