Sağlıklı bir güzellik için zeytinyağı

0
Bitkisel yağ
Zeytinyağı

Sağlıklı bir güzellik için zeytinyağı geçmişten günümüze en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Sağlıklı bir güzellik için zeytinyağı denilince akla ilk diyet gelmektedir çünkü diyet için zeytinyağı önemli bir ek olarak bilinmektedir. Zeytinyağının çağlar boyu, eski medeniyetlerden bu yana bir güzellik ürünü olduğunu biliyor muydunuz? Omega yağ asitleri, aynı zamanda süper bir nemlendirici ve iyi bir anti bakteriyel olduğu bilinmektedir. İçerisinde E Vitamini ve K Vitamini bol bol bulunduğu için hem ekonomik hem de cilt üzerinde harika sonuçlar yaratmaktadır. Hem cilt güzelleştirmek hem de zayıflamak için zeytinyağını bol bol kullanmanız gerekli. Gelelim nasıl uygulamamız gerektiğine.

Malzemeler

  • Zeytinyağı
  • Sirke

Zeytinyağı ile cilt bakımı

1

Şimdi yüzünüz üzerinde yoğun bir tedavi uygulayacaksınız. Bir kapta sirke ile zeytinyağını karıştırın. Daha sonra yüzünüzü iyice temizleyin. Temizlendiğinden emin olduktan sonra sirke ve zeytinyağı karışımızı bir pamuk yardımı ile yüzünüzün her yerine sürünüz. Sirke deriden meydana gelen renk değişikliği ve bakterilerle savaşır. Zeytinyağı da yüzü nemlendirir. Bu karışımı genellikle gece yapıp sabaha kadar bekletmeniz daha iyi olur. Sabah yüzünüzü önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkayınız.

2

Az evvel de bahsettiğimiz gibi zeytinyağının nemlendirme etkisi var. Amacınız sadece nemlendirmek ise pamuğu zeytin yağına batırarak dairesel hareketlerle yüzünüze sürünüz. Gece sürüp sabaha kadar bekletin ve sabah kalkınsa ılık su ile yıkayın.

3

Saçlarınız nemlendirebilir. Gece yatmadan evvel saçlarınıza sürün ve duş başlığı geçirip yatın. Sabah şampuan ile yıkayabilirsiniz ve birkaç defa yıkamanız gerekebilir. Saçlarınız bir ve ya iki gün gevşek ve yağlı görünebilir ama uzun vadede çok sağlıklı olacaktır.

4

Elleri ve ayakları yumuşatabilir. Ellerinizi ve ayaklarınız temiz bir şekilde yıkadığınıza emin olduktan sonra gece zeytinyağını uygulayın. Ardından ellerinize pamuklu eldiven ve ayaklarınıza da pamuklu çorap giyip yatın. Sabah kalktığınızda durulayın. Bunu bir süre uyguladığınızda ellerinizin ve ayaklarınızın çok daha yumuşak olduğunu göreceksiniz

5

Vücudu nemlendirir. Dairesel hareketlerle vücudunuzun her yerine uygulayıp bir süre bekledikten sonra gidip yıkanın. Bunu da bir süre yapmaya devam ederseniz istediğiniz gibi yumuşacık bir vücuda sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.