Salatalık ve yoğurt ile yüz maskesi

0
Yoğurt
Yoğurt

Salatalığın damarları büzücü ve temizleyici etkisini yoğurdun cildi düzenleyici ve nemlendirici etkisi ile birleştirirseniz neredeyse mükemmele yakın bir yüz maskesi elde edersiniz. Salatalık ve yoğurt yüz maskesi evdeki basit malzemelerle hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz, kolayca uygulayabileceğiniz bir yüz maskesidir. Tüm cilt tipleri için faydalı olsa da özellikle yağlı, tıkanmış gözenekli ciltler için çok daha etkilidir.

Salatalık ve yoğurt yüz maskesi için gereken malzemeler

  • Salatalık
  • Yoğurt
  • Yağsız süt

Salatalık ve yoğurt yüz maskesi tarifi

  • Büyük bir salatalık alın ve soyun. Daha sonra içindeki çekirdekleri çıkarın. Salatalık kabuğu ve çekirdeklerinin cilt üzerine negatif bir etkisi yoktur ancak maskenin kıvamını bozabilir, yoğurdun maskeye tam olarak karışmamasını sağlayabilirler.
  • İçinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan, aromasız sade ve taze bir yoğurt alın. Herhangi bir marka olabilir ancak içinde tat ve dokuyu güzelleştirmek için katılmış maddeler olmadığına emin olun. Özellikle emülsifiye ediciler ve koruyucular olmamalıdır. Yarım su bardağı yoğurdu doğranmış salatalığın üzerine ekleyin.
  • İki içeriği karıştırın ve daha sonra blenderdan geçirin. Elma sosuna benzer kıvama gelinceye kadar karıştırın. Eğer çok akışkan olursa biraz daha salatalık ekleyin. Eğer blender yoksa bir çatal yardımı ile salatalıkları olabildiğince küçük parçalara ayırmaya çalışın.
  • Bu karışıma bir çay kaşığı yağsız süt ekleyin. Nazikçe karıştırın ancak salatalıkları çok karıştırmak karışımın sulanmasına neden olabilir. Karışım yüzünüze uygulandığında akmayacak kadar kıvamlı olmalıdır.
  • Salatalık, yoğurt ve süt karışımını yüzünüze ve boynunuza uygulayın, göz çevresinden kaçının. Parmak uçlarınız ile tüm cildinize iyice yayın. 10-15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.