Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır?

0
Tırnak
Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır

Uzun ojeli tırnaklar hepimizin hoşuna gider ancak bu tırnaklar sararmaya başladığında utanç verici olabilir ve insanlardan saklamak isteyebiliriz. Sarı tırnaklar kötü görünmesinin yanında sağlıksızdır da, peki sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır?

Tırnakların sararması çoğunlukla koyu renk ojelerden, sigara kullanımından veya tırnak mantarından kaynaklanır ve böyle bir durumda tırnaklarınızın eski güzel görünümüne kavuşması için bir şeyler yapmalısınız. Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır diye düşünen kişiler için evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Hadi bu yöntemlere bir göz atalım.

Sararan tırnakları beyazlatma yöntemleri

  • Kaliteli bir aseton ile koyu renk ojelerinizi çıkarın. Daha sonra birkaç gün oje sürmeden tırnaklarınızın nefes almasına müsaade edin. Tırnaklarınızın eski doğal parlaklığını kazanması için bir deri parçası ile dikkatlice ovalayın. Eğer oje sürmeniz gerekliyse de astar ile açık renk bir oje kullanın. Oje sürmeden önce eski ojenizi tamamen çıkarın.
  • Sigarayı bırakın. Size zarar veren tek şey sigaranın içindeki nikotin değildir sigara aynı zamanda tırnaklarınızın lekelenmesine ve sararmasına neden olur. Eğer sigarayı bırakamıyorsanız parmaklarınızın sigaraya doğrudan temasını engellemek için sigara filtresi kullanın.
  • Tırnaklarınıza manikür ve pedikür yaptırarak ölü deri tabakalarından kurtulun. Eğer bunları yaptırmak için bir güzellik salonuna gidemiyorsanız evde kendiniz de yapabilirsiniz.
  • Limon uyu ve şekeri karıştırın ve bu karışım ile tırnaklarınızı ovalayın. Bunun yanında sararmış tırnaklarınızı limon ve su karışımında 15 dakika bekletebilir veya tırnak altları ve tırnak üstlerini %3’lü hidrojen peroksit (oksijenli su) çözeltisi ile temizleyebilirsiniz.
  • Diş protezlerini temizlemek için kullanılan tabletlerden birini suda eritin ve tırnaklarınızı birkaç dakikalığına bu çözeltinin içinde bekletin. Aynı zamanda kabartma tozu ve su ile veya diş macunu ile tırnaklarınızın üzerini kaplayıp bir süre bekleyebilirsiniz.
  • Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden herhangi birini uyguladıktan sonra ellerinizi ve tırnaklarınızı ılık su ile yıkayın ve uygun nemlendirici ile nemlendirin. Bu sayede tırnaklarınızın sararmasını gidereceğiniz gibi aynı zamanda tırnaklarınızın ve ellerinizin daha sağlıklı ve doğal görünmesini de sağlayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.