Sarkan boyun derisini sıkılaştırmak için bir yöntem

0
Boyun
Sarkan boyun derisini sıkılaştırmak

Yaşımız ilerledikçe cildimizin elastik özelliği azalır ve cilt sarkmaya başlar. Vücudun boyun bazı bölgeleri daha çok sarkmaya eğilimlidir ve sarkan boyun cildini sıkılaştırmak isteyebilirsiniz. Bu sarkan boyun cildi sıklıkla cerrahi müdahaleler ile tedavi edilse de bu yöntem hem pahalıdır hem de his kaybı ve enfeksiyonlar gibi muhtemel yan etkileri vardır. Ancak bunun yerine boyun egzersizleri yaparak boyun cildinin sarkmasının önüne geçebilir, sarkan boyun cildini sıkılaştırmak için çalışabilirsiniz.

Sarkan boyun derisini sıkılaştırmak için gerekenler

  • Battaniye
  • Yastık

Sarkan boyun derisini sıkılaştırmak: Nasıl yapılır?

1

Yumuşak bir battaniyenin üzerine düz bir şekilde yatın ve bacaklarınızı uzatın. Battaniyeyi sert ve düz bir yüzeye koymaya çalışın ki vücudunuz yere tamamen paralel olsun. Başınızın altına yumuşak bir yastık yerleştirin. Çok kalın ve sert bir yastık kullanmanız egzersizleri yapmanıza engel olabilir. Küçük ve yumuşak bir yastık kullanın.

2

Yalnızca boyun kaslarınızı kullanarak başınızı yavaşça yastıktan kaldırın. Karın kaslarınızın bu işleme yardım etmesine izin vermeyin, yalnızca boyun kaslarınızı kullanmalısınız. Başınızı direk yukarı yastıktan 10 cm kadar yükselecek şekilde kaldırın ve tekrar yastığın üzerine bırakın. Bu egzersizi 10 kez tekrar edin.

3

Başınızı sol yanınıza döndürün ve yine başınızı yastıktan 10 cm kadar kaldırın. Yine başınızı yastığa serbest bırakın ve bu egzersizi de sol taraf için 10 sağ taraf için de 10 kere tekrar edin.

4

Battaniyenin üzerine oturun ve başınızı sağa ve sola esneterek boyun kaslarınızı gerin. Çenenizi tavana doğru kaldırarak gerginliği daha da arttırın. Bu boyun egzersizlerinin tümünü günde bir kez her gün uygulayın.

İpuçları ve uyarılar

  • Boyun cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.
  • Her gün güneş koruyucu krem sürmek, boyun cildinizin güneş ışınlarından daha fazla zarar görmesini engelleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.