Sarkık göğüs kader değildir

1
fit göğüsler
Dik göğüsler

 

Yerçekimi göğüslerinizin üzerinden neredeyse geçiş ücreti alır. Sarkık göğüslerin yer çekiminin yanında bir çok etkeni vardır. Doğal yaşlanma süreci, gebelik, emzirme, kilo dalgalanmaları ve uygun göğüs sütyeni kullanmamak sarkık göğüslere neden olur. Sarkık göğüsün asıl nedeni ise göğüslerin yağdan yapılmış olmasıdır. Kas dokusunun aksine meme dokusu sarkmaya daha meyillidir. Göğüzlerinize yakın olan kasları çalıştırarak sarkık göğüs probleminin önüne geçebilirsiniz.

1

Zorlansanız da şınav çekmeyi deneyin! Şınav ile göğüs kasları çalıştırılır. Göğüs kasları kuvvetlendiğinde göğüsleriniz de daha sıkı görünecektir. Şınava dizlerinizle yarım şınav çekerek başlayabilirsiniz. Dizlerinizi yere koyun ve dizlerinizden başınıza kadar vücudunuzun düz bir çizgi oluşturduğundan emin olun. Ellerinizi omuz genişliğinden daha geniş tutarak yere koyun. Karnınız ve sırtınız düz durmalı. Kollarınızı yaklaşık 90 derece bükün. Yere dokunmaktan kaçının ve başlangıç pozisyonuna doğru kendinizi yukarı itin. Sarkık göğüs şınav çekmek suretiyle kendini toparlamaya başlar.

2

Göğüsleriniz için avuç içlerinizle masaj uygulayın. Avuç içlerinizi göğüslerinizin üzerine yerleştirin. Parmaklarınız yukarı doğru dursun ve göğüslerinizi hafifçe bastırarak yukarı kaldırın. Beş saniye boyunca bekleyin ve bırakın. Bu masaj sarkık göğüs için çok iyidir.

3

Göğüslerinize haftada iki üç kez masaj yapın. Göğüsleriniz üzerine zeytinyağı dökün ve dairesel hareketlerle adeta yoğurur gibi göğüslerinize masaj yapın. Göğüs masajı sayesinde cilt dokunuz hem tamir olur hem de sarkık göğüs bu şekilde dikleşmeye başlar.

4

Meme dikleştirme ameliyatı deneyebilirsiniz.  Meme dikleştirme ameliyatı sırasında fazla deri çıkarılır ve meme dokusu gerilir. Göğüsleriniz sıkı ve dik bir şekil alır. Sarkık göğüs için en etkili yöntem meme dikleştirme ameliyatıdır.

5

Bir duş alın. Duş başlığı göğüslerinize tutun ve ardından suyu soğuğa ayarlayın. Ardından tekrar suyu ısıtın. Göğüslerdeki kan dolaşımını arttırmak için uygulanan bu yöntem göğüslerin sıkılığını arttıracak ve sarkık göğüse iyi gelecektir.  

 

 

 

 

1 Yorum

  1. Hher zaman duş sonunda soğuk suyu vüvutta gezdirmek lazım ben kalcalarım icin yapıyodum sıkılaşsın selülitler azalsın diye etkilide oluyodu göğüsler aklıma gelmemişti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.