Şekerli vücut bakımı maskesi

0
vücut bakım maskesi, cilt bakımı maskesi
Şekerli vücut bakımı maskesi

Bu yazıda şekerli vücut bakım maskesinin nasıl kolayca yapılacağını öğreneceksiniz. Bu ev yapımı maske ile ölü deri hücrelerinizi atabilecek ve size kalan yumuşak, dokunulası, parlayan cildin tadını çıkarabileceksiniz. Bu maskeyi ellerinize ve ayaklarınıza uygulayın, onları daha yumuşak olmasını ve güzel kokmasını sağlayın.

 1. Adım

Malzemeler

 • ½ su bardağı şeker
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 3 yemek kaşığı su
 • 1 kâse
 • En sevdiğiniz rayiha
 1. Adım

Hazırlanış

Yarım su bardağı şeker ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını, 3 yemek kaşığı suyu bir kâsede karıştırın. Malzemelerin iyice özdeşleşmesine ve karışımda hiçbir topak kalmamasına dikkat edin.

 1. Adım

Sevdiğiniz rayihanın eklenmesi

Şimdi sevdiğiniz rayihadan(hoşunuza giden bitkisel yağlardan) birkaç damla alın ve şeker, yağ, su karışımına ekleyin. İyice karıştırın.

 1. Adım

Karışımı vücudunuza uygulayın

Karışımı vücudunuza sürdükten sonra dairesel hareketlerle ovarak maskenizi uygulayın. Ovalama işlemini cildiniz istediğiniz yumuşaklığa gelene kadar devam ettirin. Şekerin çözücülüğünü ve kazandırdığı yumuşaklığı hissedeceksiniz. Elleriniz yanmaya ya da acımaya başladığında ovma işlemini durdurun. Devam etmeyin (Endişelenmeyin, muhtemelen karışımdaki herhangi maddeye alerjik reaksiyonunuzdan değil, şeker taneleri sebebiyle oluşmuştur).

 1. Adım

Ellerinizi hiçbir şeker partikülünü hissetmeyene kadar su yardımıyla yıkayın.

 1. Adım

Ellerinizi kurulayın ve losyon sürün.

 1. Adım

Normal şeker yerine esmer şeker, tuz ya da kum kullanabilirsiniz.

Uyarılar

 • Cildiniz yanmaya başladığında ya da herhangi ileri derecede bir reaksiyonda ovmayı bırakın.
 • Ilık su kullanmayın. Yoksa şeker çözünür ve tüm ovalama özelliğini kaybeder. Bu nedenle ölü deri hücrelerinizden kurtulamazsınız.
 • Bu ürünü sadece ellerinizde ve ayaklarınızda kullanın, yüzünüz öncelikli olarak vücudunuzun herhangi başka bir bölgesinde kullanmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.