Selülit bitkisel karışım ile nasıl giderilir?

0
Selülit
Selülit

Sanıldığının aksine selülitin sadece kilo sorunu yaşayan kadınlarda ortaya çıkan bir sorun olmadığını söylerek başlamak gerekir.Zayıf olan ve herhangi bir kilo problemi yaşamayan kadınlarda da selülit problemi ile karşılaşmak çok sık görülen bir durumdur. Özellikle gün içinde yeterince hareket edilmemesi ve dolaşım sistemindeki sağlıksızlık, selülit oluşumunun ilk nedenleri arasında yer alır. Bunun yanında, yüksek topuklu ayakkabılar, çok dar pantolon ya da çoraplar giymek de selülit için uygun zemin hazırlar. Çünkü bu faktörler, ilgili bölgede bulunan yağ hücrelerinin yeterince hareket etmesine izin vermez. siz bir yaşam biçimi ve bazı dolaşım hastalıkları selülit yapar. Sıkı pantolon, sıkı çorap, yüksek ayakkabılar kan dolaşımını engelleyici faktörlerdir. Çünkü bütün bunlar,o bölgedeki yağ hücrelerinin hareketlerini engeller. Öte yandan kalıtım da selülit oluşumunda önemli bir etkendir.

Selülitlerden kurtulmak için rejim yapmak tek başına yeterli değildir. Eğer yapılan diyet hatalı ise selülit ile ilgili, arzu edilenin tam tersi bir sonuçla karşılaşılması bile mümkün olabilir. Bacaklarda meydana çıkan selülitleri gidermek için en uygun spor elbette yürüyüştür. Tempolu ve düzenli yürümek, selülit oluşumunu yavaşlatır. Bunun yanında yüzme ve bisiklet de selülit üzerinde oldukça etkili sporlardır.

Size vereceğimiz selülit giderici bitkisel karışım tarifi ile selülitler üzerinde etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. İki hafta boyunca düzenli olarak kullanmanız gereken selülit giderici bitkisel karışım uygulamasını vakit bulduğunuz takdirde gündüz, gün içinde vakit bulamadığınız zaman ise gece uyumadan önce yapabilirsiniz.

Selülit Giderici Bitkisel Karışım

Malzemeler

  • 6 kaşık susam yağı
  • 6 kaşık badem yağı (Tatlı)
  • 6 kaşık biberiye yağı
  • Streç film

Yapılışı

Bütün malzemeleri bir cam kapta karıştırın ve selülit olan bölgeye bu yağ karışımını sürün. Bu esnada bölgeye beş dakika boyunca masaj yapın. Hemen ardından bu bölgeyi streç film ile sarın ve yarım saat bekleyin.Bu süre dolduktan sonra da streç filmi çıkarın. Filmi açtıktan sonra, duşa girdiğinizde, yağlı olan bölgeye beş dakika daha masaj yapın. Duşun en sonunda selülitli bölgeye soğuk su tutun ve böylelikle cildi uyarın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.