Selülit egzersizleri

0
Selülit için egzersiz
Selülit Egzersizleri

Selülit sadece cilt altında yer alan yağ öbeklerinden ibarettir. Genellikle kalça, bacaklar ve basende selülit sorununa rastlanmaktadır. Cilt sorunları arasında aslında sağlığı tehdit eden bir yere sahip değildir. İyi bir cilt bakımı ve egzersiz ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Kötü beslenme, yetersiz su alımı ve durağan yaşam tarzı, selülit oluşumu artırmak için katkıda bulunur. Selülit bazı durumlarda genlerimizin bize kötü bir mirası da olabilir. Selülit genellikle sağlıksız yaşam koşullarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yaşam tarzınızda yapacağınız küçük bir değişiklik sayesinde selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. İşte bu nedenle hemen bu gün selülit egzersizlerine başlayabilirsiniz. Selülit egzersizlerini gün içerisinde kısa bir zaman içerisinde tamamlayabilirsiniz. Düzenli olarak ve aksatmadan yaptığınız selülit egzersizleri, olumlu etkilerini çok bonkör bir şekilde gösterecektir.

1

Yukarı-aşağı adım tekniği yapın. Dimdik durun ve yükseltilmiş bir platform üzerine sol ayağınızı yerleştirin. Sol ayağınızı sabit tutarak, sağ ayağınızı 90 derece açıyla indirin. Tam olarak diziniz yere değmesin. Sonra ayağınızı kaldırın ve eski pozisyonunuza dönün. Bu egzersiz için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Her bir bacak için 10’ar kez egzersizi tekrarlayın ve zamanla arttırın.

[Tube]http://www.youtube.com/watch?v=uCuj8Lg4s1g[/Tube]

2

En etkili selülit egzersizlerinin başında yürüyüş gelmektedir. Bol bol yürüyün. Günlük 20-30 dakikalık bir yürüyüş bile son derece rahatlatıcı ve etkili olacaktır.

3

Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Dizlerinizi kırın ve yarı oturur vaziyette durun. İçinizden 15’e kadar sayın ve eski pozisyonunuza dönün. Yarı oturur vaziyetteki duruşunuzu her geçen gün daha çok arttırmaya çalışın. Ne kadar çok bu pozisyonda durursanız o kadar faydalı olacaktır.

4

Selülit egzersizleri, daha çok bacak ve kalçaya yönelik olan egzersizlerdir. Eğer etkili selülit egzersizleri yapmak istiyorsanız bacaklarınızın ve kalçalarınızın sıkılaşmasını ve çalışmasını sağlayacak egzersizleri tercih etmelisiniz.

 

[Tube]http://www.youtube.com/watch?v=zYVQ7Zi4AEs&feature=related[/Tube]

5

Gün içerisinde bol bol parmak uçlarınızda yürümeye çalışın. Adımlarınız ise mümkün olduğu kadar büyük olmalıdır. Fırsat buldukça bu basit egzersizi tekrarlayın.

6

http://tv.sporsaglikdiyet.com sitesindeki egzersizleri takip edebilirsiniz. Aşağıda bu siteden aldığımız bir egzersizi izleyebilirsiniz.

[Tube]http://www.youtube.com/watch?v=Fj2yKt35-4Y[/Tube]

 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.