Selülit giderici krem nasıl yapılır?

0
Selülit
Selülit giderici

Uzmanların görüşüne göre selülit daha çok 30 yaş üstü bayanlarda görülür. Selülitlerden kurtulmak için uygulanan farklı tedavilerin olduğu günümüzde, doğal olarak kurtulmanın da formülleri mevcuttur. Bunlardan en çok dikkat edilmesi gerekenler ise, egzersiz yapmak, diyet yapmak, düzenli olarak kozmetik ürünler kullanmaktır. Bunlar yapıldığu takdirde kısa sürede selülitlerden kurtulmak mümkündür. Bir de tüm bunlarla birlikte evde doğal selülit kremi yapmak da işinizi kolaylaştırabilir. Sizlere sunacağımız bilgileri uygulayarak kendi başınıza selülit kremi elde edebilirsiniz.

Doğal Selülit Kremi Nasıl Yapılır?

1

Mikrodalga fırın yardımı ile kakao yağı, ½ gram kadar balmumunu bir kaba koyun. Karışım tamamen eriyinceye kadar bekleyin. 30 saniye aralıklarla ısıyı %50 kadar arttırın.

2

3 kaşık badem yağını karışıma ekleyin. Kremin koyu olmasını istemiyorsanız 1 çorba kaşığı kullanmanız yeterli olacaktır.

3

10 damla limon esansı, 15 damla ardıç yağını ilave ettikten sonra iyice karıştırın. Bu karışım aynı zamanda yağ yakma, idrar yollarını açmada da oldukça etkilidir.

4

Karışımı elde ettikten sonra, kremi sıcaklardan uzak tutmanız tavsiye edilir. Elde edilen karışım her ne kadar kendini uzun sürede muhafaza edebilme özelliğine sahip olsa da 1 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Not: Karışımı elde ettikten sonra günde 1 veya 2 defa cildiniz üzerinde uygulamanız tavsiye edilmektedir. Yine de her cildin yapısının farklı olduğu için tüm bunları yapmadan önce uzman doktorlarla görüşmenizde fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.