Selülit için karboksiterapi

0

 

portakal
portakal kabuğu görüntüsü

Farklı evrelerden oluşan selülitin deriyi sıkıştırdığımızda portakal kabuğu dediğimiz görüntü ile karşımıza çıkması ilk evre olmasını bize işaret eder. İlerleyen evrelerde ise kendiliğinden gözle fark edilir duruma gelir. Çukurlaşmalar ve yer yer sert bölümler oluştuysa 3. Evde dediğimiz en sıkıntılı aşamasıdır.

Çoğunlukla dolaşım bozukluğunun sebep olduğu selülit kadın – erkek, zayıf – şişman ayırmamaktadır. Derinin hemen altında bulunan dokuda ödem oluşması selülitin başlama nedenlerindendir.

Bir çok tedavi önerisi olan bu şikayetin kabul gören etkili çözümlerinden biri de karboksiterapidir. Selülit için karboksiterapi oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir.

Selülit için karboksiterapi yönteminin temeli bölgeyi belli bir an oksijensiz bırakıp, ardından bölgeye kan akışının oluşmasıyla dolaşımın artmasına dayanır. Kan dolaşımı hızlandığında bölgeye oksijen akışı gerçekleşir ki, bu da yağ dokusunu zorlayarak azaltır. Organlarımız aracılığı ile dışarıya attığımız karbondioksite bedenimiz yabancı değildir. Selülit için karboksiterapi yönteminin temelinde karbondioksit gazı yer alır.

Deri altına ince bir iğne kullanarak enjekte edilen karbondioksit gazı bölgedeki kan akışının hızlanmasını sağlar. Böylelikle problemli olan dolaşım hızlı bir şekilde düzelme gösterir. Bu döngü gerçekleştikçe ve kan dolaşımı düzenlendikçe kan yapması gereken oksijen taşıma işini artık yapabilir durama gelir. Yani dışarıdan cilt altına gönderilen karbondioksit kan tarafından alınır ve yerine okjijen getirilir. Bu işlem sayesinde de yağların yakılması gerçekleşmeye başlar. Oksijenin doğru taşınması sonucunda selülit giderilirken aynı zamanda sıkılaşma ve hatta incelme de sağlanmaktadır.

Unutulmaması gereken ise selülit için karboksiterapi yöntemi ya da diğer yöntemlerden hangisi uygulanıyor olursa olsun doğru beslenmek, doğru vtamin, mineral tüketimi, bol sıvı almak daima önemlidir. Selülitin yenilenmemesi için bu tavsiye her zaman dikkate alınmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.