Selülit için mezoterapi

0
Kadın
Selülit için mezoterapi

Çoğunlukla kadınların şikayeti olsa da, selülit kilo artışı gösteren ve hormon ekkliği olan erkekler de de rastlanmaktadır.

Selülit sıkıntısı kilo bağımsızdır, şişmanlarda olduğu gibi zayıflarda da oluşan çağın problemidir.  Derideki gevşeme ve çöküntülerin neden olduğu selülit problemi cilt altında bulunan yağ hücrelerinin artma göstermesi sonucu oluşur. Selülitin oluşma nedenleri, oluşmasını engelleme ya da selüliti yok etme konusundaki yöntemleri pek çok yazımızda açıkladık.

Bu yazımızda size  selülit tedavilerinden biri olan ve sıkça önerilen mezoterapi yöntemini açıklayacağız.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi kelimesinin Türkçe karşılığı deri orta bölümünün tedavisi anlamına gelmektedir. Bulunması ve uygulaması 2 asır öncesine ait olan mezoterapinin ilk kullanım amaçları arasında kulak çınlamasını giderme çözümü vardır. Daha sonraki zamanlarda ise bu tedavi yönteminin estetik sıkıntıları da çözebildiği anlaşılmıştır.

Günümüzde ise, biriken yağların yok edilmesinde, yaşlanan cildinin genç görüntüye dönüştürülmesinde , saç besleme tedavilerinde, fizik tedavisi alternatifi olarak ağrılardan kurtulmada ve selülit tedavisinde faydaları kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.

Selülit için mezoterapi nasıl uygulanır?

Selülit için mezoterapi çözümü selülit giderici yöntemler arasında başarılı olanlardan biridir. Mezoterapi tabancası denilen özel cihaz ile deri altına dolaşımı düzenleyici bazı maddeler ve yağ parçalama özelliği içeren maddelerin enjekte edilmesi ile gerçekleşen tedavi selülit gidermek için iyi bir yöntemdir. Bu tedavinin uygulama süresi kişiye ve selülit tipine göre farklılık göstermektedir. Ortalama seans süresi vermek gerekirse, genellikle haftada 1 defa uygulanan seanslar toplamda 1 – 3 ay arasında tedavi süresi gerektirmektedir. Selülit mezoterapisinin her seansı yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Sonraki aşamalarda yılda birkaç defa tekrarlanması çözümün kalıcı olmasını ve korunmasını kolaylaştırır.

Selülit tedavisinde en iyi sonuç getiren çözümlerden biri olan selülit için mezoterapi tedavisi çok ince ucu bulunan iğneler vasıtasıyla ilacın problemli bölgelere enjekte edilmesi suretiyle gerçekleşmektedir. Kılcan damarlara ulaşan ilaç problemli olan bölgeye nüfuz ederek dokularda bulunan su birikmesini (ödemi) çözer. Bunun yanı sıra kan toplamasını da engelleyerek bozulmuş olan kan dolaşımını da faydalı yönde direk olarak etkiler. Bu yöntem hücrelere bire bir uyarı gönderdiği için yağları parçalama özelliği gösterir.

Selülit için mezoterapi tedavisi alelade bir ortamda uygulanamaz. Mutlaka ortamın temiz ve steril olduğundan emin olunmalıdır ve mutlaka doktor tarafından uygulanmalıdır.

Bu tedaviyi gören hastanın günlük yaşantısı etkilenmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.