Selülit masajı nasıl yapılır

0
Selülit masajı nasıl yapılmalıdır
Selülit masajı nasıl yapılır

Günümüzde birçok kadın toksin barındıran selülitlerin çirkin görüntüsünden muzdarip. Selülitin bir dolaşım problemi olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla evde selülit masajı yaparak kan dolaşımınızı arttırma yoluna gidebilirsiniz. Masaj bir şifa sanatıdır ve vücudun detoks yapmasına yardımcı olur. Selülitten kurtulmak için evde selülit masajı yapmak iyi bir yoldur. Peki selülit masajı nasıl yapılır biliyor musunuz? Selülit masajı yapmak için öncelikle selülit masajı nasıl yapılır öğrenmeniz gerekir. Adımları izleyin.

Evde selülit masajı malzemeleri

  • Losyon ya da yağ
  • Çarşaf

Selülit yağı hazırlayın

 

Selülit için yağ
Selülit yağı

Selülitlerinizi azaltmak için dilerseniz yağları karıştırarak kendinize bir selülit yağı hazırlayabilirsiniz. Greyfurt yağı detoks yapar ve selülit azaltmaya yardımcı olur. Karabiber  yağı cildi ısıtır ve harekete geçirir. Biberiye selülit tedavisi için iyidir ve ayrıca varis tedavisinde kullanılır. Sardunya yağı vücudun detoks ve  lenf drenaj yapmasına yardımcı olur. Zencefil yağı kan dolaşımını artırmak için iyidir. Hepsinden eşit miktarda kullanarak selülit yağı yapabilirsiniz. Bu yağ ile birlikte evde selülit masajı yapmanız daha etkili olacaktır.

Evde selülit masajı nasıl yapılır

1

Selülit Masajı
Selülit Masajı

Selülitli bölgeye losyon veya yağ sürün. Yağ kullanmak hem selülitin giderilmesinde faydalıdır hem de ellerinizin selülitli bölgede daha rahat kaymasına yardımcı olur. Masajdan dolayı baskı ve acı duymanızın önüne geçer. Evde selülit masajı yaparken greyfurt, karabiber, zencefil, sardunya ve biberiye yağları gibi yağlar toksinlerin arınmasına yardımcı olur. Kendi selülit yağınızı hazırlamak için makalenin sonuna göz atın.

2

Ellerinizi selülitli bölgede hızlıca gezdirerek selülitli bölgenin ısınmasını sağlayın. Bu ayrıca kasların gevşemesine ve rahatlamasına yardımcı olur.

3

Selülit oluşturan toksinleri yıkmak için cildinizi sıkın. Masajı aşağıdan başlayarak yukarıya doğru yapın.

4

Selülitli bölgeden başlayarak kalbe doğru uzun ve geniş baskılar uygulayarak masajınızı sonlandırın. Böylece toksinlerin ve vücuttaki yağ depolarının kan ile birlikte dışarı atılmasına yardımcı olursunuz.

5

Evde selülit masajı yaptıktan sonra bolca su için. Toksinlerin vücuttan atılması su ile mümkün olacaktır.

Uyarı

Masaj yaparken cildinize gereğinden fazla basınç uygulamayın. Masaj sırasında cilde fazla basınç uygulamak hem cildinizin tahriş olmasına neden olur hem de dokularınıza zarar verebilir. Basınçlı fakat kararında hareketlerle masaj yapın. Dilerseniz kendinize bir masaj aleti alarak bu işlemi çok daha basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.