Selülit Masajı Seçenekleri

0

 

Selülit için masaj
Selülit Masajı

Yağ hücreleri cilt yüzeyinde belirmesi portakal kabuğu görünümüne neden olur. Selülit oluşumuna etken olarak kötü beslenme, hormonal dengesizlik ve sağlıksız yaşam koşulları neden olmaktadır. Selüliti yok etmek için kullanılan selülit masajı birçok farklı türde karşımıza çıkmaktadır. Selülit masajı zaman içerisinde kalça, basen, bacak, karın veya kollarda yer alan selülitleri ortadan kaldırmaktadır.

Selülit Masajı Türleri

Selülit masajı özünde, lenf drenaj ile bölgelerdeki kan dolaşımını arttırarak bu bölgelere oksijen gitmesini sağlar. Vücut sıvıları ve toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca bağ dokuları rahatlatır. Yağ birikintilerini kırar ve cildi yumuşatır. Selülit masaj uygulamaları üç şekilde yapılabilir. 

Kendi kendinize evde masaj yapabilirsiniz, özel olarak selülit masajı için üretilmiş aletleri kullanabilirsiniz veya bu iş için profesyonel bir masörden destek alabilirsiniz.

Selülit masajı nasıl yapılır

Çok para harcamadan etkin bir selülit tedavisi arıyorsanız, en kolay yöntem, tercihen bir anti-selülit kremi ve ellerinizi kullanarak, günde en az bir kez, evde kendinize selülit masajı yapabilirsiniz. Selülit masajı doğru şekilde uygulandığında gerçekten çok etkilidir. Kendinize masaj yapmadan önce limon yağı ve portakal yağını karıştırarak kendi masaj yağınızı oluşturabilirsiniz. Ardından bu yağ ile cildinizi nemlendirin. Avuç içi ve parmaklar ile dairesel hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru bastırarak selülit masajınızı yapın.

Ev Kullanımı için Selülit Masajı Aletleri

Selülit masajı makinesi
Selülit masajı aleti

Ev kullanımı için piyasada selülit aletleri de vardır. Selülit masaj aletleri güzellik salonları veya kliniklerde bulunan masaj aletleriyle aynı çalışma sistemine sahiptirler ancak güç açısından daha düşüktürler. Derin ısı, aktif hava emiş, motorlu silindirler ve titreşimle çalışan selülit masajı aletlerini kalça kısmında kullanmak biraz zorlasa da selülitlerinizden kurtulmak için bu yorgunluğa değecektir.

Güzellik Salonlarında Selülit Masajı

Birçok spa ve güzellik salonlarında lazer ya da selülit karşı mücadelede etkili kabul edilen radyo dalga tedavisi ile mekanik ve vakum masajı birleştiren makineler bulunmaktadır. En çok bilinen  Endermologie ve Velasmooth’tur. Bu aletler evde selült masajı yapmaktan daha etkilidirler. Güzellik salonlarında selülit masajı yaptırmanın dezavantajı ise bu tedavilerin yüksek fiyatlara sahip olmasıdır. Etkili sonuç alabilmek için en az altı ila sekiz hafta, haftada iki kez selülit masajı yaptırmanız gerekmektedir. Güzellik salonlarında selülit masajı yaptırmanın en büyük avantajı da masörün pürüzsüz bir cilde sahip olmanız ve vücudunuzu sıkılaştırmak için çeşitli masaj teknikleri kullanmasıdır.

Selülit Kremleri

Daha hızlı ve daha etkili masaj sonuçlar için, bir anti-selülit kremi kullanın. Kafein ve aminofilin içeren selülit kremleri, selülitlerinizin azalmasında etkili olacaklardır.

Selülit masajı ne kadar sürede etki eder

Selülitinizin tamamen ortadan kalkabilmesi ve gözle görülür biçimde azalabilmesi için sadece masaj etkili olmayacaktır. Kardiyo egzersizleri, günde en az yarım saatlik yürüyüşer ve bol su tüketimi selülite karşı mücadelede hayati önem taşımaktadır. Selülit masajı sonuçlarını ise 1 veya 2 ay içerisinde görürsünüz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta selülit masajını ihmal etmemek ve en azından gün aşırı bu masajı uygulamaktır.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.