Selülit tedavisi yöntemleri

0
Selülitsiz bacaklar
Selülit tedavisi yöntemleri

Selülit tedavisinde çeşitli yöntemleri duyuyoruz. Peki bunlar hakkında ne derece bilgiye sahibiz? Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki selülit tek bir tedavi ile tamamen yokolmayacaktır. Bir çok tedavi yönteminin bir arada kullanılması gerekmektedir. Öncelikle selülite sebep olan nedenler sorgulanmalı ve bu nedenler ortadan kaldırılmalıdır. Örneğin çok hareketsiz bir yapınız varsa egzersize başlamalı yada fazla su tüketmiyorsanız günde en az iki litre su içmelisiniz.

Mezoterapi nedir, nasıl uygulanır?

Mezoterapi sadece selülit tedavisinde kullanılmıyor. Aynı zamanda saç bakımı ve cildin genleştirilmesi için de uygulanan yöntemler arasında yer alıyor. Mezoterapinin ağrı yok edici bir etkisi de vardır. Mezoterapi ile selülit tedavisinde selülitli kısımlara çok ince bir iğne yardımıyla dolaşımın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için bazı ilaçlar verilir. Bu ilaçlar yağların parçalanmasını da sağlamaktadır. Gingko biloba, karnitin, enginar özü, prokain, fosfatidil kolin, buflomedil ve kafeinden oluşan ilaç bileşimi selülitin ortadan kalkmasında son derece etkilidir.

Mezoterapi sadece selülitin giderilmesini sağlamaz. Aynı zamanda sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cilde viraminler ve aminoasitler yüklenir. Mezoterapi 7 günde bir yapılmalıdır. En az dört seans ve en fazla on seans devam edilmelidir.

LPG nedir, nasıl uygulanır?

LPG tedavisinde kan akışı normale döner ve lenfatik dolaşım yükseltilir. Bunun yanında metabolizmanın atıklarının cilt tarafından dışarıya atılması amacıyla doku drenajı desteklenir. Bunun yanında derinin elastikiyeti desteklenir. LPG yöntemi ile cilt altındaki dokuların ve kasların sağlıklı çalışmasına zemin hazırlar.

LPG tedavisi seanslardan oluşmaktadır ve tedavinin düzenli yapılması gerekir. Acı vermeyen bir yöntemdir. Toplamda on ila yirmi seans arasında sonuç vermektedir. LPG tedavisinin uygulama süresi 30-35 dakikadır.
LPG tedavisi süresince aynı zamanda lenf drenaj masaj uygulaması da yapılmalıdır. Bu masaj herkesin yapabileceği bir masaj olmadığından konunun uzmanlarından yardım alınması gerekir. Tedavi boyunca dengeli beslenme önemlidir. Tedavi bitse bile dengeli bir beslenme planı hazırlanmalı ve buna uyulmalıdır.

Karboksiterapi nedir, nasıl uygulanır?

Karboksiterapi karbondioksit yardımıyla uygulanmaktadır. Karbondioksit cilde zarar vermez. Selülitli bölgedeki ciltte oksijen miktarı azaltılır ve böylece o bölgeye vücut oksijen taşır. Vücut bunu kan yardımıyla yapacağından kan akışında artış olur. Böylece yağ dokusu da azalır.

Karbondioksitin bilinen bir zararı yoktur. Vücut karbondioksiti tolore edebilmektedir. Karbondioksit cilt altına iğneler yardımıyla enjekte edilir. Oksijensiz kalan bölgeye destek kan yardımıyla ulaşır. Oksijen yağ yakımını tetikler ve incelme sağlanır. Karboksiterapi selülitleri yok etmekle kalmaz aynı zamanda cilt tabakasını canlandırır, cildi gerer ve çatlakları tamir eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.