Selüliti azaltmak için yapmanız gerekenler

| 2012/10/03 | 0 Comments

 

selüliti azaltma

Selülit giderme

 

Selülit ciddi bir sağlık sorunu değildir. Aslında, bir sağlık sorunu değildir. Uyluk, kalça ve popo üzerinde bulunan selülitin çukurlu dokusu görünüm açısında hiç de gelmez. Her yaştan pek çok kadında selülit olmasına rağmen, biz hala durumu sorun olarak görüyoruz. Kilolu da olsanız zayıf da olsanız selülitten kaçamazsınız. Selülite karşı kimse güvende değildir. Kilolu kadınlarda sadece selülit daha belirgindir. Selülitten kurtulmak için kesin yollar gerçekten var olsa da, en aza indirmek ve görünümünü yumuşatmak için de bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Selüliti azaltmak için yapmanız gerekenler

1

Birincisi ve en önemlisi aşırı yağlı yiyecekleri azaltın. Yağsız yiyecekler, protein, sebze, kepekli tahıllar, meyve ve dengeli bir beslenme selüliti en aza indirmek için yardımcı olacaktır.

2

Vücudunuzun egzersize ihtiyacı vardır. Hücresel çukurlaşmaya neden yağ tabakası kas tabakası üzerinde yer almaktadır. Kasları sıkılaştırarak selülitli görüntüyü minimize edebilirsiniz. Büyük adımlarla parmak uçlarınızda yürümek kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır. Bunu denizin içindeyken de rahatlıkla yapabilirsiniz. Dizleri tam kırmadan çömelip kalkmak da çok etkili bir egzersizdir. En azdından günde 20’şer kez yapmanız uzun dönemde çok etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar.

3

Bronzlaşın! Bronzlaşmak selülitin daha az görülmesini sağlar. Açık tenli kadınların selülitleri daha belirgindir çünkü tenleri bu kusurları ön plana çıkarır. Eğer selülitiniz varsa kesinlikle bir iki ton kadar bronzlaşmanızda fayda olacaktır.

4

Her gece selülitli bölgenize losyon sürün. Losyonu sürerken selülitli bölgeye aynı zamanda masaj yapmış olursunuz. Masaj kan akışını hızlandırmak için çok etkilidir. Ayrıca selülite eğilimli bölgelere de losyon sürün. Bu yöntem selülitin oluşmasını önlemede de etkilidir.

5

Selülitleriniz için retinoid bazlı krem uygulayın. Retinoid epidermis katmanının kendini yenilemesini asağlamak için kullanılır. Cilt bu tabakasını arttırdığında selülitleriniz de azalacaktır.

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Selülit

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.