Selülitler Nasıl giderilir

0
Selülittene son vermek için
Selülitten kurtulmak için

Kalça, bacak ve basenlerde bulunan selülitleri yok etmek için ürün arayışı çoğu kadın için sonsuz bir süreç haline gelmiştir. Bazı tahminlere göre, kadınların % 98 kadarının vücutlarında selülit belli bir ölçüde vardır. Selülit için önerilen birçok farklı ilaç vardır, ancak selülit ile savaşı kazanmak için tek yol bir çok tedavinin aynı anda uygulanması gibi görünüyor.

Egzersiz

Araştırmalar kas sıkılığını geliştirmenin selülitten kurtulmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Selülit dolu alanların altındaki kas tabakasını geliştirmek selülitli görünümü büyük ölçüde azaltıyor. Ancak sadece belli bölgelere yönelmek yerine tüm vücudu çalıştıran sporlara yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Diyet

Selülit kilolu kadınlara özel bir durum değildir, bu yüzden zayıf yada kilolu olmanız beslenme alışkanlığınızı değiştirmenizi gerektirir.  Sağlıklı beslenme yağ hücrelerinin boyutunu küçültecektir. Diyet selülitten kurtulmak için yeterli değildir, ama çözüm için katkıda bulunacaktır.

Topikal kremler

Cildin al bölgesindeki cilt ve bağ dokusuna etki edecek topikal kremleri deneyin. Amino asitler, deniz yosunu ve ginkgo biloba cildi gerginleştirir. Bu maddeleri içeren farklı selülit ürünlerini de araştırabilirsiniz.

Topikal kremler yağ hücrelerinin küçülmesine de yardımcı olur. Kafein içeren topikal kremler selülit için etkilidir ve topikal kremlerin çoğu kafein içermektedir.

Masaj

Selülitli bölgeye masaj yapmak selülitlerin azalmasına etki eder. Kabak lifi yardımıyla masajınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Banyo esnasında selülit sabunları ile selülitli bölgeyi kabak lifiyle ovun. Soğuk sıcak şok duş da kan dolaşımının hızlanmasına katkı sağlar.

Mezoterapi

Mezoterapi yağ hücrelerini parçalayan ilaçların küçük iğneler yardımıyla dokulara enjekte edilmesine denmektedir. Uzunca bir süredir Avrupa ve Güney Amerika’da kullanılan bu yöntem son birkaç yıldır Tütkiye’de de uygulanıyor.

Lazer

Derinin altında bağ dokusunu güçlendirmek için lazer tedaviler deneyebilirsiniz. Lazer tedavisinin çeşitleri konusunda uzmanların bazı anlaşmazlıkları bulunmasına rağmen lazerle selülit tedavisinin etkisi yadsınamaz.

İpuçları

  • İyi bir bronzluk ile selülit kamufle edilebilir. Bronzlaşırken aynı zamanda güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Güneş kremiyle elde edeceğiniz bronzluk sayesinde selülitleriniz daha az görünür hale gelecektir.
  • Selülit tedavileri belirli süre için geçerlidir. Tekrar selülitinizin oluşmaması için kafeinli içeceklerden, sigaradan, sağlıksız beslenmekten ve durağan bir yaşamdan uzak durun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.