Selülitlerinizi nasıl yok edebilirsiniz?

0
Selülite kahve
Kahveyle selülit tedavisi

Selülitler ciltteki portakal kabuğuna benzer pütürlerin genel ismidir. Genelde kadınlarda gözlenir ve oldukça rahatsız edici bir görüntü oluşturabilir. Elbette vücut metabolizmasının bu sorun ile nasıl savaşacağını iyi bilmek gerekir. Kadınlar sadece selülitlerinden kurtulmak için yılda milyarlarca dolar harcamaktalar. Halbuki çözümü çok basit olabilir.

1

Bir gazete kağıdını yere iyice seriniz. Zeminde çeşitli lekelerin oluşmaması için bu şart. Gazete kağıdı yerine havlu da kullanabilirsiniz. Tabi daha sonra havlularınızı yıkamanız şart.

2

Kahve taneciklerini küçük bir kaba dökün. Bu döktüğünüz kahve taneciklerini mikrodalga fırında 15 saniye kadar ısıtın. Fakat yanmamalarına dikkat edin.

3

Mikrodalga fırından aldığınız kahve çekirdeklerini selülitli bölgelerinize masaj yaparak uygulamaya başlayın. Elbette ki bazı çekirdekler yere düşecek. Aldırmayın. Kahve çekirdekleriyle uyguladığınız bu masaj hem selülitlerinizin giderilmesini sağlar hem de cildinize peeling etkisi yapar. Böylece ölü derilerinizden de kurtulmuş olursunuz.

4

Kahve çekirdeklerinin içindeki kafeinin iyice vücudunuza işlemesi şart. Bunu sağlayabilmek için kahve çekirdekleri bacağınızın üzerindeyken, bacaklarınızı strech film ile sıkıca sarın. Bu işlem için türk kahvesi kullanmanız çok daha uygun olacaktır. Birkaç saat beklettikten sonra duşa girebilirsiniz. Türk kahvesi yeni hücre yapımını ve selülit keselerinin parçalanmasını sağlayacaktır.

Kahvenin selülit üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır. Yukarıdaki uygulamalardan size uygun olanını seçerek her gün devam edin. Bir süre sonra selülitlerinizdeki azalma, gözle görülür şekilde belli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.