Seyrek saçları gürleştirme yöntemleri nelerdir?

0
Gür saçlar
Seyrek saçları gürleştirme

Seyrek saç şekil verilmesi ve kontrol altında  tutabilme bakımından oldukça güçlük çekilen bir saç tipidir. Saça gür bir görüntü kazandırmak ise mümkündür. Sizlere evde saçlarınızı gür gösterebilmeniz için kullanabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğim. Size vereceğim ipuçlarını uygulamanız durumunda artık istediğiniz zaman kolayca saçlarınıza gür bir görünüm kazandırabileceksiniz.

Seyrek saçları gürleştirmek için malzemeler

  • İnce telli saçlar için özel formüllü bir şampuan
  • Saç kurutma makinesi
  • Küçük dişli bir tarak
  • Saç gürleştirici vitamin
  • Saç hacimlendirici

Seyrek saçları gürleştirmek için yapılacaklar

1

İlk olarak saçlarınızı ince telli saçlar için özel formüllü şampuanınız ile yıkayın. Bu tarz seyrek veya ince telli saçlara özel şampuanları marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Doğru formüllü şampuan kullanımı saçlar üzerinde büyük farklar yaratır. Ayrıca saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçının. İnce telli saçlarınızı sadece iki veya üç günde bir yıkayın. Bu saçınıza hacim kazandırmanız açısından size kolaylık sağlayacaktır.

2

Saçlarınızı yıkadıktan sonra ilk önce saç kurutma makinesiyle saçlarınızın sadece uçlarını kurutun. Çünkü saç kurutma makinesi saçınızın sönmesine sebep olabilir. Saçlarınızın sönmesi ise eğer ince saçlara sahipseniz istemeyeceğiniz bir durumdur.

3

Sonra saç hacimlendiricinizi saçınıza uygulayın. Bu işlemi uygularken saç köklerinizin bulunduğu kafa derinizden başlayarak saç uçlarınıza doğru  devam edin.

4

Şimdi başınızı öne eğerek saçlarınızı saç kurutma makineniz ile kurutmaya başlayın. Böylece saçlarınıza hacim katmış ve onlara gür bir görünüm kazandırmaya başlayacaksınız.

5

Saçlarınızı şekillendirirken başınızın arkasında kalan saçlarınızı küçük dişli tarağınızla iyice taradığınızdan emin olun. Küçük dişli tarak kullanmanız saçlarınızı daha hacimli ve daha gür gösterecektir.

6

Ve son olarak düzenli olarak her gün saç gürleştirici vitaminlerinizi almayı ihmal etmeyin.

Tavsiye

–          Kuaförünüzle konuşup saçınız için en uygun saç kesiminin ne olduğuna karar verin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.