Siğil maskesi ile gece tedavisi

0

Gece uygulayacağın bazı doğal tedavi yöntemleriyle sabah kalktığında siğillerinizde azalma göreceksiniz. Siğillerinizi dermatolog yardımıyla değil de kendiniz evinizde çözmek istiyorsanız bu yöntemi büyük bir özveriyle uygulamalısınız.

Açıklamalar ve Uyarılar

1 – Maske

Çabucak kuruma özelliği olmayan bir maske satın alın. Hızlı kuruma özelliği olanlar aniden sertleşecek ve siğillerinizi tahriş ederek enfeksiyona sebep olacaktır.

2 – Yıkama

Yatmadan hemen önce yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayın. Yumuşak bir havlu ile hafifçe kurulayın.

3 – Uygulama

Sadece siğillerinizin bulunduğu bölgeye maske uygulayın. Birden fazla sivilce varsa tüm yüzünüze maske uygulayabilirsiniz. Bu işlemde başarılı olmak için cildinizin kuru değil nemli olması gerekmektedir.

4 – Sabah Yıkama

Sabah kalktığında maskeyi ılık su ile yıkayın. Sabahları kalktığında maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzde hafif karıklık ve şişlik görebilirisiniz. Endişe etmeyin. Birkaç saat içinde geçecektir.

5 – Yakma

Siğil ve sivilcelerinizin üzerine pamuk yardımıyla hafifçe ispirto sürün. İspirto yüzünüzdeki kızarıklık, şişlik ve ağrıların geçmesini  hızlandıracaktır.

Eğer harika bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizin pürüzsüz olması gerekmektedir. Cildiniz için sorun teşkil eden siğillerden kurtulmak için gece boyunca uygulayacağınız bazı doğal yöntemlerin sonucunu sabah alabileceksiniz. Hiç ümidinizi bozmadan sabırla bu doğal yöntemleri uyguladığınızda bir süre sonra siğillerinizden tamamen kurtulmuş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.