Siğil temizliği nasıl yapılır?

0
siğil
siğil

Siğilleri ortadan kaldırmak kolay değildir. Ama onları temiz tutabilir, enfeksiyon kapmasına engel olabilirsiniz. Bu küçük inci görünümlü siğillerinizi günlük olarak yıkayıp temizleyerek yağ birikimine engel olabilirsiniz. Temizleme işlemi esnasında sert darbeler uygulamayarak ağrı oluşmasına engel olabilirsiniz. Siyah noktalar ve akneler gibi, siğilleri de temiz tutarak cilt üzerindeki kötü görüntüsünün etkisini azaltabilirsiniz.

Siğilleri temizlemek için malzemeler

  • Jel bazlı temizleyici
  • Pamuk lif
  • Havlu
  • Cilt fırçası
  • Tonik
  • Yağsız nemlendirici

Siğilleri temizlemek için adımlar

1

Ilık su ile cildinizi ıslatın. Temizlediğiniz parmaklarınızla jel bazlı temizleyiciyi siğillerinize sürün.

2

Siğil bölgelerine nemlendirici bez ile jelleri yedirin. Bezde oluşacak fazla suyu sıkın.

3

Bez ile dairesel hareketler yaparak siğillerinize masaj uygulayın. Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

4

Siğiller özellikle yüzünüzde yer alıyor ise bir yüz fırçası ile hafifçe fırçalayın. Daha sonra yüzünüzÜ anti bakteriyel sabun ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile durulayın. Bu işlemi haftada 3 kez yapın.

5

Bir pamuğa anti septik tonik dökerek pamuk ile siğillerinize masaj uygulayın. Siğilleriniz kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın ve kurulayın.

6

Siğillerinize yağsız nemlendiricilerden sürün. Temizlediğiniz parmaklarınız ile ovarak nemlendiricileri siğillerinize yedirin.

İpuçları

Alfa – hidroksi asitler içeren bir temizleyici kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.