Sıkılaştırıcı bal maskesi

0
Gerginleştirici bal maskesi
Sıkılaştırıcı bal maskesi

 

Bal ve yumurta bir nemlendirici, besleyici ve sıkılaştırıcı olarak cildiniz üzerinde büyük rol oynar. Eğer cildinizin gerginliğini yitirdiğini ve eski formunu kaybettiğini düşünüyorsanız veya bu süreçteyseniz sıkılaştırıcı bal maskesi çok işinize yarayacaktır. Bal maskesi cildinize gerginlik vererek muhteşem bir bitkisel bakım yapar çünkü besleyici özelliği de bulunmaktadır.

 

Sıkılaştırıcı bal maskesi malzemeleri

  • Bal
  • Yumurta
  • Elma sirkesi
  • Lavanta veya Bergamot yağı(arzuya göre)

Uyarı

  • Yağlı cilt için, sadece yumurta beyazı kullanın.
  • Kuru cilt için, sadece yumurta sarısı kullanın.
  • Normal cilt tiplerinde bütün yumurtayı kullanın.

Sıkılaştırıcı bal maskesi tarifi

1

Küçük bir kase içinde yumurta sarısı veya yumurta beyazını çırpın. Eğer sıkılaştırma ve nemlendirici etkisi de istiyorsanız bir yumurtayı çırpın ancak köpüklenmemesine dikkat edin. Çırptığınız yumurtanın üzerine 1 çay kaşığı bal ve 1/4 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin. Tüm malzemeyi birleştirmek için iyice karıştırın.

2

Kuru ciltler için karışıma bir damla lavanta yağı, normal ve yağlı ciltler içinse bir damla bergamot yağını dilerseniz sıkılaştırıcı yüz maskesine ekleyebilirsiniz.

3

Sıkılaştırıcı maskenizi temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Ilık su ile yıkamadan önce 15 ila 20 dakika süreyle yüzünüzde bekletin.

İpuçları

Balın akışkanlığını kolaylaştırmak için sıcak su dolu bir kabın içine bal kasesini yerleştirebilirsiniz. İki ila beş dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

En güçlü sonuçlar için çiğ, filtresiz bal kullanın. Bal etiketleri üzerinde işlenmemiş ballar için “ham bal” yazar. Balın koyu renklisi daha makbuldür.

Maskenin kullanılmamış kısmını atın çünkü çabuk bozulabilir ve etkinliğini kaybeder. İkinci bir uygulama için bekletmeyin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.