Sırttaki sivilce izleri hangi yollarla geçer

0
Sırt
Sırttaki sivilce izleri

Sivilce izlerinden kurtulmak herkes için önemli bir husustur. Sivilce izlerinin temizlenip yara izlerinin kaldığı durumlarda izleri onarmak için bir gecelik tedavi yöntemi yoktur. Fakat sivilce izlerinin görünümünü azaltmak için bir dizi tedavi yöntemi vardır. Bu yöntemler kullanılmaya devam edilirse sivilce izlerinin onarılmasına da yardımcı olacaktır. Mikrodermabrazyon ve yerel ürünler sırttaki sivilce izini azaltacak terapilerden en etkilileridir.

İhtiyacınız olacak şeyler

  • Cilt temizleyicisi
  • Güneş kremi

Sırttaki sivilce izleri için tedavi yolları

1

Sivilcenin şiddetli veya hafif bir durumu varsa bunu belirleyin. Sivilce şiddetini belirlemeniz sivilce izlerinizi en iyi şekilde tedavi etmenize yardımcı olacaktır. İç faktörler, aşırı aktif hormonlar gibi, daha ciddi vakalar sivilcelerin kalıcı izler bırakmasına neden olabilir. Sivilcenin hafif olduğu vakalarda sadece bir ürün ya da gıda maddesi kullanılabilir ve bu durumlarda sivilce izi daha az kalıcıdır.

2

Sağlıklı bir beslenme düzeni uygulayın. Daha az asitli içecekler için ve daha fazla su tüketin. Abur cuburları daha az tüketin. Ayrıca çok daha fazla meyve ve sebze yiyin. Bu eylemler sivilcenin tekrardan alevlenme olasılığını düşürecektir. Ayrıca sağlıklı alışkanlıklar cildinizin kendisini daha hızlı tamir edebilmesi için cilt hücrelerini harekete geçirir. Böylelikle cildiniz daha hızlı bir şekilde kendini tamir edebilir.

3

Alanında başarılı bir dermatolog veya spa salonu bulun. Lisanslı bir dermatolog veya estetiysen ile randevu ayarlayarak cildiniz konusunda onlardan bilgi alın. Dermatoloğu ziyaret etmeden önce hastalığınıza profesyonel bir dokunuş yapmak için cilt probleminizi bazı soru ve cevaplarla araştırın.

4

Microdermabrazyon hakkında profesyonel bir cilt bakımı uzmanı ile görüşün. Mikrodermabrazyon ayakta tedavi işlemleri boyunca, ince kristaller yayan bir makine yüzünüzdeki ölü deri hücrelerinin dış tabakasını kaldırmak için kullanılır. Doktorunuz ayrıca lazer ile boyama ya da cilt yenileme tedavilerini de önerebilir. Diğer bir seçenek de bu çöküntüleri daha az belirgin hale getirmek için kullanılan enjekte edilebilinen dolgu makinesidir.

5

Yerel ilaç mağazalarının ya da kozmetik mağazalarının kozmetik bölümlerini ziyaret edin. Sırttaki sivilce izleri yüksek dozlu topikal ürünler ile tedavi edilebilir. Topikal solmayan kremlerin birincil maddeleri hidrokinon olarak adlandırılır. Drugs.com’da ki bilgilere göre, hidrokinon derideki pigmentleri azaltır ve bu koyu lekeler ile izleri soldurur. Hidrokinon hafif cilt tahrişine neden olabilir, bu yüzden uygulamaya başlamadan önce bilek içinizde bir noktada testi yapılmalıdır.

6

Tavsiye edilen sivilce izleri tedavi yöntemlerini kullanın. En iyi iz tedavisinin sonuçlarını almak için sağlık diyetinin, düzenli cilt temizliğinin ve güneşten korumanın doğru olarak uygulanması gerekir.

İpuçları

  • Güneş kremi cilt ile ilgili birçok sorunda önemli bir etkendir. Dışarıda dolaşırken her zaman güneş kremi sürün veya güneş kremi içeren cilt bakımı ürünleri satın alın.
  • Sırttaki sivilce izlerinin tedavisi için deneme yapmadan önce bir doktora danışın.
  • Mikrodermabrazyon, topikal tedaviler ve diğer sivilce ve iz tedavileri cildinizi tahriş edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.