Sırttaki sivilce izleri nasıl geçer?

0

 

Sırt
Sırttaki sivilce izleri nasıl geçer

Yüzde çıkan sivilceler kadar sırtta çıkan sivilceler de toplumda en sık görülen cilt sorunları arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda ergenlik dönemlerinde yüzde görülen sivilcelerin sırt bölgesinde de görüldüğü saptanmıştır. Erkeklerde kadınlara oranla daha fazla görülen sırttaki sivilce problemi vücudun diğer bölgelerinde görülen sivilcelere oranla daha fazla karşılaşılan bir problemdir. Yüz bölgesinde çıkan sivilceler ile sırt bölgesinde çıkan sivilcelerin nedenleri aslında aynıdır. Peki sırttaki sivilce izleri nasıl geçer diyorsanız bu yazımızdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Sırttaki Sivilceler İçin Maske

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 adet portakal

Hazırlanışı

Portakalın kabuklarını soyarak elde ettiğiniz kabukları rendeleyin.  Rendelediğiniz portakal kabuklarının içerisine 1 çay kaşığı kabartma tozunu ilave edin. Hazırladığınız karışımı sırt bölgenizdeki sivilceli alanlara sürün. Sırtınız açık kalacak şekilde 30 dakika bekledikten sonra duş alarak rahatlayabilirsiniz.

Sırttaki Sivilce İzleri Nasıl Geçer Ne Yapılmalıdır?

Sırttaki sivilcelerin ilk nedeni beslenmeden kaynaklansa da çoğunlukla cilt yapısına da bağlı olmaktadır. Sırttaki sivilce izleri nasıl geçer diyorsanız sizlere sunacağımız bir tarif daha var.

  • 1 çorba kaşığı tuz
  • 2 bardak su

Su ve tuzu iyice karıştırdıktan sonra sırtınıza sürün. Sırtınızdaki sivilceler geçene kadar bu karışımı uygulayın. Karışım 20 dakika kadar sırtınızda kalacak ve bu sürede sırtınız açık duracak. Bu sayede sırtınızdaki sivilcelerin kurumasını sağlayacaksınız.

Sırttaki sivilce izlerini geçirmek istiyorsanız tuzlu su oldukça fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yağlı besinlerden uzak durmaya da özen göstermelisiniz. Ayrıca sivilceleri kesinlikle sıkmayın ve kendi haline geçmesini bekleyin. Aksi taktirde sırtınızda lekeler kalmasına neden olabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz bu kolay ve zahmetsiz yöntemler sayesinde sırtınızda oluşan sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Beslenmenize dikkat ederek sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.