Sırttaki sivilceler nasıl geçer

0
Sırt dekoltesi
Sırt

Sırttaki sivilceler hem rahatsız edicidir hem de cildinizin pürüzsüzlüğünü engeller. Sırttaki sivilcelerden kurtulmak neyse ki, zor değildir. Eğer düzenli olarak aşağıdaki adımları takip ederseniz büyük olasılıkla birkaç gün için gelişmeleri görecek ve birkaç hafta içinde de tamamen sırttaki sivilcelerden kurtulabileceksiniz. Peki sırttaki sivilceler nasıl geçer?

Nelere ihtiyacımız var?

Antibakteriyel temizleyici
Body scrub
Kabak lifi yada kese
Sivilce tedavisi için krem
Karbonat
Su
Derin temizleme maskesi

1

Antibakteriyel temizleyici kullanarak, günde iki kez sırtınızı yıkayın. Ter, kir ve bakteriler sırttaki sivilcelerin kötüleşmesine neden olabilir.

2

Bir kabak lifi yada keseyle sırtınızı hafifçe ovun. Böylece tıkanmış gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olursunuz.

3

Egzersizden hemen sonra giysilerinizi çıkarın. Terli giysiler içinde kalırsanız, bu büyük ölçüde sırttaki sivilceleri kötüleşebilir.

4

Sırttaki sivilcelerin üzerine sivilce tedavisinde kullanılan bir krem uygulayın. Benzoil peroksit gibi sivilce tedavisinde etkili bir madde içeren bir krem ​​seçin. Bu tür kremleri eczanelerde bulabilirsiniz. Dilerseniz evde kendi kendinize de bitkisel sivilce tedavisi uygulayabilirsiniz.

5

Karbonat ve suyu eşit miktarda karıştırarak bir hamur elde edin. Bu hamuru sırtınıza sürün. 20 ila 30 dakika boyunca orada kalsın. Karbonat bakterileri öldürür, fazla yağı emer ve sivilcelerinizi iyileştirir.

6

Sırtınızda bir derin temizleme maskesi kullanın. Vücut üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir maske kullanabilirsiniz veya bir yüz maskesi de işe yarayacaktır. Çamurlu yüz maskesi uygun bir seçimdir. Bunun yanında sivilce maskesi makalemize de göz atarak evinizde bulunan malzemeleri de kullanabilirsiniz.

7

Gevşek, pamuklu giysiler giyin. Sentetik kumaşlar cildin nefes almasına imkan tanımaz. Bu da gözeneklerin tıkanmasına neden olmaktadır.

8

Eğer sırttaki sivilceleriniz kronikleşmiş bir haldeyse tedavi etmek için reçeteli ilaç gerekebilir. Bu nedenle en etkili sonuç için bir dermatologdan yardım alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.