Sivilce için en etkili maske tarifi

| 2013/02/25 | 0 Comments
sivilce maskesi

Sivilce için en etkili maske

Çay ağacı yağı kimyasal bazlı sivilce tedavisine karşı büyük bir doğal alternatiftir. Yapılan çalışmalar, çay ağacı yağının benzoil peroksit içeren ürünlere göre daha az yan etkilerinin olduğunu kanıtlanmıştır. Çay ağacı yağı sivilce maskesi, benzoil peroksit içeren ürünlerle aynı etkiyi görür ve sivilce için en etkili maskedir.

 

Sivilce için en etkili maske malzemeleri

Çay Ağacı Yağı

Su

Aloe Vera (isteğe bağlı)

Pamuk topları veya kağıt mendil

Sivilce için en etkili maske yapılışı

1

Çay ağacı yağını herhangi bir aktardan temin edebilirsiniz. Bir şişe ile sivilce tedavinizi bir ay veya daha fazla yapabilirsiniz.

 

2

Çayağacı yağı

Sivilceler için çay ağacıyağı

Suyun içine % 5 ila %10 miktarda çay ağacı yağı ekleyin. sivilce mücadele çözelti içine çay ağacı yağı seyreltin. Örneğin, 9 çay kaşığı su ve 1 çay kaşığı çay ağacı yağını karıştırın. Eğer hassas bir cilde sahipseniz kullanımı ½ çay kaşığı çay ağacı yağı ve 10 çay kaşığı kadar su olmalıdır.

3

Öncelikle buhar banyosu ile gözeneklerinizi açmanız gerekiyor. Bir tencere kaynar suyu masaya koyun. Yüzünüzü suya yaklaştırın. Başınızın üzerine havlu koyun. 5 10 dakika kadar bekleyin. Gözeneklerin açılması çay ağacı yağının cildinize derinlemesine nüfuz ederek sivilceye neden olan bakterileri öldürmesi için son derece etkilidir.

4

Bir kağıt mendil ya da pamuk kullanarak, sivilceli bölgelere çay ağacı yağı maskesini uygulayın.

5

Eğer yüzünüze peeling uygulayacaksanız kullanacağınız ürünün 5% glikolik asit içermesine dikkat edin. Haftada bir kez yüzünüze peeling uygulayarak cilt yenilenmenizi hızlandırabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.