Sivilce izi nasıl geçer

| 2012/12/23 | 0 Comments


Sivilce lekeleri

Sivilce izleri

Sivilceler, ergenlik çağında oluşmaya başlar ve nu dönemde birçok kişinin ortak sorunu olarak karşımıza çıkarlar. Sivilcelerle mücadele etmek uzun bir süreci gerektirir. Çıkan ve kaybolan sivilceler arkalarında hiç de hoş olmayan sivilce izlerini bırakırlar. Özellikle çok fazla çıkan sivilcelerden sonra kalan sivilce izleri de büyük bir alana yayılabilmektedir. Sivilce izi nasıl geçer sorusunun yanıtlarını arıyorsanız bu konuda size aloe verayı tavsiye ederiz. Aloe vera hem içten hem de dıştan alabileceğiniz çok yönlü bir doğal ilaçtır. Aloe vera dahili olarak bağışıklık sistemini güçlendirir, sivilce izleri tedavisinde özellikle yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Aloe vera  aynı zamanda toksinleri ortadan kaldırır, iltihabı azaltır, cildin iyileşmesini destekler ve hasarlı dokuların yenilenmesine yardımcı olur.

1

İçilebilen türde aloe vera suyunu aktardan alabilir ve buzdolabınızda saklayabilirsiniz.  Her gün yarım bardak aloe vera suyunu tüketmeniz vücudunuzdan toksinleri atmanızı sağladığı gibi aynı zamanda sivilce izlerinizi de zamanla iyileştirecektir.

2

Hafif bir aloe vera sabun ile günde iki kez sivilce izlerinin bulunduğu alanları yıkayın. Etkilenen alanlara hafifçe sabun ile masaj yapın ve ardından ılık su ile durulayın.

3

Cildinizi yıkadıktan sonra bir miktar pamuğu aloe vera suya batırın ve yavaşça bastırarak sivilce izlerinizin üzerine nüfus etmesini sağlayın.

4

Ayrıca aloe vera jel de kullanabilirsiniz. Sivilce izlerinin bulunduğu alanı yıkayıp temizledikten sonra bu kısma aloe vera jel sürün. Jel iltihabı ve tahrişi azaltmakla kalmaz, sivilcelerin iyileşmesini hızlandırır ve sivilce izlerinin görünümünü azaltmak için cildin yenilenmesini sağlar.

5

Peki yüz dışındaki alanlarda sivilce izi nasıl geçer? Kendinize güzel bir bitkisel bakım yapmak için rahatlatıcı bir banyo suyu hazırlayabilirsiniz. Küveti doldurun ve küvetteki suya 1 bardak aloe vera suyu ekleyin. 15 20 dakika küvette dinlenin. Ardından aloe veralı sabunla sivilce izi bulunan bölgeyi yıkayın. Banyodan çıktıktan sonra da sivilce izi bulunan bölgeye aloe vera jel sürün.

Etiketler: ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir