Sivilce izleri bitkisel yolla geçer mi?

0
Doğal sivilce tedavisi
sivilce izleri geçer mi

Sivilce izlerinden kurtulmak için bir çok sayıda farklı tedavi bulunmaktadır. Lazer ile kimyasal peelingler, mikrodermabrazyon ve kozmetik tedaviler gibi birçok sivilce izi tedavisi vardır. Bu tedaviler doğal tedavilere göre ağrılı ve pahalı işlemlerdir. Eğer sivilce izlerinden kurtulmak için daha az tehlikeli ve daha uygun olan tedavileri arzu ederseniz, deneyebileceğiniz birkaç doğal tedavi yöntemleri vardır. Tedaviye yaklaşımlarınızda gayretli olmanız halinde zaman içerisinde sivilce izlerinizin düzeldiğini fark edeceksiniz.

Sivilce izleri tedavisi için malzemeler

  • Hidroksi asit temizleyici
  • Yüz fırçası
  • Beyazlatıcı krem
  • E vitamini
  • Nane yağı
  • Silikon yapraklar

Sivilce izleri tedavisi için adımlar

1

Yüzünüzü günlük temizleyin. Hidroksi asit içeren bir temizleyici seçin. Bu asitler deri hücrelerinin yenilenmesini artırır. Ayrıca yeni cilt hücreleri ile yaralı cilt hücrelerini değiştirmek için daha uygun bir ortam oluşturulur.

2

Peeling yapın. Sivilce izleri bulunan bölgeleri yüz fırçası kullanarak yavaşça ovalayın. Ölü deri hücreleri derinizin yüzeyinden kalkacaktır. Böylelikle yeni, hasarsız deri hücreleri ölü hücrelerinin yerine geçer. Düzenli peeling ile cildiniz daha genç görünecek ve tonu düzelecektir.

3

Sivilce izlerine masaj yapın. Alana dairesel hareketler uygulayın. Bu deri dokularındaki kan ve besin akışını artıracaktır. Sonuç olarak, deri daha sağlıklı olacak ve iyileşmeye daha hazır olacaktır.

4

Sivilce izleri üzerinde cilt beyazlatma kremi kullanın. Sivilce izlerinde genellikle cildinizin geri kalanından daha koyu pigmentasyon bulunur. Düzenli uygulama ile beyazlatıcı krem daha parlak görünecektir, böylelikle sivilce izlerinizin olduğu alan etrafındaki cilt rengiyle uyumlu olacaktır.

5

Bir E vitamini kapsülünü açın ve sivilce izlerinin üzerine yayın. E vitamini cilt sağlığı için önemlidir. E vitamini sivilce izlerinin görünümünü düzeltecektir ve iyileşme sürecine yardımcı olacaktır.

6

Sivilce izlerinizin üzerine silikon tabakalar yerleştirin. Silikon tabakalar koyu cildi parlatmaya yardımcı olur ve yara dokularını kırar. Yara tedavisi için kullanılan kâğıtları eczanelerde bulabilirsiniz. Genellikle sivilce izleriniz ortadan kalkmadan birkaç gün önce kâğıtları kaldırmanız gerekmektedir.

7

Sivilce izleri üzerine esansiyel nane yağını birkaç damla sürün. Nane yağı sivilce izlerinin görünümünü iyileştirici özelliklere sahiptir. Günde iki üç dakika boyunca cildinize nane yağını masaj yaparak sürün.

8

Besleyici bir beslenme düzeni uygulayın. Mümkün oldukça taze meyve ve sebze almaya çalışın. Doğru beslenme, sağlıklı bir cilde sahip olmak için her şeyden önemlidir. Eğer beslenmeniz eksik olursa, cildin kendini onarması mümkün olmayacaktır.

İpuçları

  • Düzenli bir cilt bakımı rejimini korursanız sivilce izlerinin oluşumunu önleyebilirsiniz.
  • Güneşten uzak durun. Güneş ışınları sivilce izlerinizi kötüleştirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.