Sivilce izleri için en iyi tedavi yöntemleri

0
Dolgun saçlar
Sivilce izleri için en iyi tedavi yöntemleri

Sivilceler ve cilt üzerindeki çeşitli renk değişiklikleri sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu istenmeyen görünümü azaltmak ve yok etmek için dermatolog tarafından bir tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz. Ancak en zahmetsiz, kolay ve ekonomik tedavi yöntemi olarak evde doğal tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Karbonat ile tedavi yöntemi

Karbonat ve devetüyü otu ile yüzdeki ölü ciltlerden kurtulmak için harika bir peeling yapabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Karbonat ile su karışımını macun haline getirin. Karbonat alkali olduğundan, 6 – 8 dakika boyunca yüz çevresinde hafifçe masaj yapın veya fırça ile ovarak cilde yedirin. Daha sonra ılık su ile cildinizi iyice durulayın. Sivilceler önemli ölçüde azalacaktır. Ayrıca karbonat ile yara izleri de azalmaktadır.

Limon Suyu ile tedavi yöntemi

Limon suyu ciltte serbest radikalleri def etmek ve hücre yenilenmesini artırmak için gerekli olan C vitamini oranı yüksek bir asittir. Limon suyu ciltteki farklı cilt tonlarını dengelemekte ve eski ölü cilt hücrelerini ciltten men etmektedir. Limon suyunu günde 3 kez seyreltilmemiş halde kullanabilirsiniz. Bir pamuk veya peçeteyi limon suyuna batırın ve cilde uygulayın. Büyük sivilceler, lekeler ve yaralar için sonuç almak istiyorsanız karbonatile peeling uygulaması daha yararlı olacaktır.

İdrar İle Tedavi Yöntemi

İdrar vitaminler, mineraller, hormonlar ve antikorlar gibi zengin besin değerleriyle dolu ve ayrıca steril ve hijyenik bir sıvıdır. Alışılmışın dışında olsa da, insan idrarı cilt tedavilerinde yüz yıllardır dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Deriye topikal olarak uygulandığında lekeleri, sivilceleri ve yara izlerini önemli ölçüde azaltır ve renk pigmentlerinin homojenliğini sağlar. Cilt kendini onaracak ve doku kendini yenileyecektir. İnsan idrarı, karbonat ve limon suyu yöntemlerinden oldukça etkilidir. Taze idrarınızı bir pamuk veya bez ile ıslatarak sivilcelerinize ve istemediğiniz lekelerinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Sivilce izleri için en iyi tedavi yöntemlerinden karbonat ile macun yapma, limon suyu ile cilde masaj uygulama ve idrar ile tedavi yöntemlerinden her biri cildinizdeki sivilceleri tedavi edecektir. İdrar ile tedavi biraz şaşırtabilir ama hiç çekinmeden uygulayabilirsiniz. Zira dünyada cilt tedavilerinde asırlardır idrar cilt hastalıklarının tedavisi için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.