Sivilce izleri için limon maskesi

0

 

Limon
Sivilce izleri için limon

Yüzdeki sivilce izleri için limonun etkisi tahmin edebileceğinizden bile fazladır. Biz yüzdeki sivilce izleri için limonun etkisini araştırıp, limonla yapılan maskeleri tarifleriyle birlikte sizlere sunuyoruz. Sivilceler için kurutucu olan limon maskeleri oldukça faydalıdır. Limonun içerisinde asit bulunur, bu asit kurutucu etkisi ile sivilceleri gittikçe kuruyarak düşmesini sağlar. Şimdi sizlere sivilce tedavisi için evde hazırlayabileceğiniz limon maskesi tariflerini veriyorum.

Sivilceler için limon suyu

Malzemeler:

  • Bir çorba kaşığı limon suyu
  • İki çorba kaşığı bal

Limon suyu ile balı birbirine karıştırarak ocağın üzerine koyun. Ocakta bir süre kaynadıktan sonra ateşten alın. Ilık hale gelince cildinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyin. 10 gün içinde her gün yapacağınız bu maske ile sivilceleriniz kuruyacaktır.

Limon ve yoğurtlu sivilce maskesi

Malzemeler:

  • Beş damla limon suyu
  • Bir çorba kaşığı az yağlı yoğurt

Bir kâseye koyduğunuz yoğurdun üzerine 5 damla limon damlatıp, karıştırın. Bu karışımı cildinize özenle sürün. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Hafta da iki kez uygulamak cilt üzerinde onarıcı ve sivilcelere yok edici bir etki yapacaktır. Sivilcelerin patlamaması için sert hareketlerden kaçının.

Limon maskesi tarifi

Malzemeler:

  • Bir çay kaşığı limon suyu
  • Bir çay kaşığı kil
  • Bir çay kaşığı aspirin tozu

Bu malzemelerin tümünü bir kapta karıştırarak, sivilcelerin üzerine sürün. Maske hızlıca kurumaya başlayacaktır. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu tarifimizi haftada bir kere kullanımı uygundur.

Bunları yapacak hiç zamanınız mı yok? Limon başlı başına bile sivilcelerle başa çıkabilir. Tüm bu maskeleri çok sık uygulamak sakıncalı olabilir. Tarifleri dozları ve yapılış sayısı yazılan şekilde uygulanması gerekir. Böylelikle sivilceleriniz kurur ve hiçbir izi de kalmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.