Sivilce izleri için

| 2012/12/23 | 0 Comments

 

Sivilce izleri için

Sivilce izleri için

Sivilceler zaten başlı başına birer sorundur. Tam gittiklerine sevinecekken ardlarında sinir bozucu sivilce izleri bırakırlar. Sivilce izleriyle baş etmek neyse ki, çok da zor değildir. Sadece biraz azim gerektirir. Sivilce izlerine savaş açmak için cephaneniz ise mutfağınızda gizlidir.

 

Sivilce izleri için kürler

Zeytinyağı

 

Zeytinyağı

Zeytinyağı

 

Günde bir kez sivilce izlerinizin üzerine zeytinyağı uygulayın ve birkaç dakika cilt üzerinde bekletin. Yavaşça sivilce izlerinize masaj da yapabilirsiniz. Bu işlem sivilce izleri için çok iyidir çünkü hem izleri yumuşatır hem de masaj sayesinde kan akışı hızlanarak, sivilce izi olan bölgelerde yeni deri oluşumu desteklenmiş olur. Birkaç dakika sonra, bez ile cildinizin üzerindeki fazla yağı silin. Zeytinyağının ayrıca kızarıklığı azaltmak güçlü anti-inflamatuar etkileri vardır.

 

Karbonat

2 yemek kaşığı krbonat ve 1 yemek kaşığı suyu birleştirin ve bir macun oluşturun. Sivilce izleri üzerine iki dakika boyunca masaj yaparak yedirin. Ardından ılık su ile karışımı yavaşça çıkarın. Karbonat kızarıklık ve iltihabı azaltır ve ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur.

E vitamini yağı

Sivilce izleri üzerine bir miktar E vitamini yağı uygulayın ve cildinize masaj yapın. Gece boyunca E vitamini yağını cildinizde bırakın ve sabah her zamanki gibi yüzünüzü yıkayın. E vitamini yağı cilt yüzeyindeki bakterilerle ve hücre yenilenmesini sağlar.

Limon Suyu

dilimlenmiş limon

Limon

Doğrudan sivilce izleri üzerine günde bir kez limon suyu sürün. Pamuğu limon suyuna batırın ve dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. Bu işlemi hassas ciltler kesinlikle uygulamamalı ve cildiniz hassas olmasa bile bileklerinizde denemeden sivilce izlerinize limon suyunu sürmemelisiniz. Yüksek asitli limon suyu ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur. Limon suyu, aynı zamanda yeni sivilce oluşumunu önler.

 

Sivilce izleri için maskeler

Sivilce izleri için maskelerle sivilce izlerinizden kurtulmanız mümkündür. Ancak çok kısa süre içerisinde sonuç beklememelisiniz. Haftada 3 kez sivilce izleri için bu tedavileri uygulamanızı öneririz. Sivilce izleri için daha güçlü ve daha hızlı sonuçlar elde etmek için maskeler her gün de uygulanabilir.

1

Ilık su ile hafifçe sivilce izleri olan alanı yıkayın ve sonra temiz bir havlu ile kurulayın. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz cildinizi temizlemek için cilt temizleyicileri de kullanabilirsiniz.

2

Küçük bir kase veya tabak içine kurutulmuş portakal kabuğu ve zerdeçalı ovalayarak kıyın.

3

Avucunuzun içine zerdeçal ve portakal kabuğu dökün ve sonra doğrudan karışımın üzerine hindistan cevizi yağı dökün. Ardından bu karışımı yüzünüze hafifçe masaj yaparak uygulayın.
4

20 dakika bekledikten sonra ılık su ile karışımı durulayın ve nazikçe kurulayın.

Sivilce izleri için doğal yöntemler

1

Sivilce izleri için sadece E vitamini yağı kullanmanız gerekmez. Dilerseniz E vitamini kapsüllerini de yüzünüze sürebilirsiniz. E vitamini kapsülünü açın ve sivilce izlerinin üzerine sürün.

2

Aloe vera da sivilce izleri için bire birdir. Aloe Vera jeli sivilce izleri üzerine uygulayın. Cildinizde kesik veya yara varsa aloe vera jel enfeksiyona neden olabilir. Bu nedenle böyle bir durum varsa cildinizin tamamen iyileşmesini beklemeniz daha doğru olacaktır.

3

1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı, 1 yemek kaşığı yağsız ekşi krema ve birkaç damla limon suyunu bir kapta birleştirin ve iyice karıştırın. Sivilce izleri için bu maskeyi uygulayın. 10 15 dakika bekletin ve durulayın.

4
1/4 su bardağı ananas püresini sivilce izleri için maske olarak kullanabilirsiniz. Ananas püresini yüzünüze sürün ve 10 ila 15 dakika sonra durulayın.

İpuçları

  • Meyve, sebze ve su açısından zengin bir beslenme düzeni sürdürmek ve gerektiğinde vitamin takviyesi yapmak sivilce izleri tedavisi için önemlidir. Sağlıklı beslenme düzeniyle mevcut sivilcelerin iyileşmesi desteklenir ve sivilce izlerinin görünümü azalır.
  • Sivilce izleri için bitkisel bakım mevcut sivilcelerin giderilmesinde ve sivilce izlerinin azalmasında etkili bir yoldur ancak sabır ve süreklilik ister.
  • Sivilce izleriniz için bir dermatoloğa danışmanız çok daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

 

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir