Sivilce izleri masajla nasıl yok edilir?

0
Sivilce izleri
Sivilce izleri

Sivilce izlerinden kurtulmak oldukça zordur. Ancak evde kendiniz masaj terapisi yaparak kurtulma yollarını deneyebilirsiniz. Yağlar, jeller ve saf bal gibi doğal şifa maddeleri ile sivilce izlerinin görünümünü azaltabilir hatta bazı sivilcelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Sivilce izlerine masaj uygulayarak yeni canlı hücrelerin artmasını ve büyümesini sağlayacak cilt tonunuzu açacak ve pürüzsüz bir cilde sahip olma şansını yakalayacaksanız.

Masaj için ihtiyacınız olacaklar

  • Sıcak su
  • Yüz bezi
  • Besin değeri yüksek doğal gıdalar
  • Sabun
  • E vitamini
  • Saf bal

Sivilce izleri üzerine masaj yapma

Doğal yağlar, ballar ve aloe jeller sivilcelerinizin üzerine masaj yoluyla yedirebileceğiniz doğal tedavi yöntemlerinde kullanılacak besin değeri yüksek ürünlerdir.

1

Ilık su ile yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzde köpük kalmayacak şekilde durulayın ve bir bez ile kurulayın. Yüz temizliğine dikkate ederek lekeleri ve mikropları yüzünüzden uzaklaştırabilir böylelikle sivilcelerden daha kolay kurtulabilirsiniz. Ciltte meydana gelen kir ve bakterilerin temizlenmesi için masaj yöntemi uygun değildir bu yüzden yüzünüzü sık sık ılık yıkamalı ve kurulamalısınız.

2

Sivilce izlerini sabunla iyice yıkayın. Yağ, bal ve jellerin herhangi birini parmaklarınızla cildinize sürerek masaj yapın.

3

Sivilce izlerinize 3 – 5 dakika masaj yaparak boyunca saf bal veya yağı iyice yedirin. Bu sivilce görüntülerini ve doku yaralanmalarını kapatacaktır. Ayrıca cildinizin rengini açacak ve iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu işlemi günde 2 – 4 defa düzenli şekilde uygulayın.

Uyarılar ve İpuçları

4

Lavanta, çay ağacı, badem veya jojoba yağı bal, zeytinyağı, E vitamini, aloe-vera jel ve üzüm çekirdeğini cildinize masaj yoluyla uygularken kesinlikle bu ürünlere bir alerjinizin olmadığından emin olmalı, olası alerji ve olumsuzluklarda hemen bir uzman doktora başvurmalısınız.

5

Zeytinyağı ve üzüm çekirdeği yağı gibi bazı özel doğal malzemeler oldukça pahalı olabilir, bunların yerine saf bal veya aroe vera jel kullanabilirsiniz.

6

Sivilce izleriniz için masaj seansları alabilirsiniz.

7

Sivilce tedavisi sonrası sorun çözülmediyse uygun bir tedavi için doktorunuz veya dermatoloğunuz tarafından iyice muayene olmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.