Sivilce izleri nasıl geçer doğal çözüm yolları

0

 

Mutlu kadın
Sivilce izleri nasıl geçer doğal çözüm

Sivilce izleri birçok insanda görülebilen bir sorundur. Peki insanı rahatsız eden sivilce izleri nasıl geçer, doğal çözüm yolları var mıdır?

Gerek ergenlik döneminde yaşanan değişimler, gerekse yaşanan stresin cildimize olumsuz etkisiyle sivilce sorunu ortaya çıkar. Kimisinde sivilce izi kalmazken kimisinde sivilceli bölgelerde çukurluklar, kızarıklıklar oluşabilir. Dermatologlar birçok ilaç vermesine rağmen kimisinin cildinde işe yaramayabilir. Ya da sivilce izi çok fazla olmayanlar ilaç yerine doğal çözüm yolları arar. Sizler de sivilce izlerinizden kurtulmak istiyorsanız günde en fazla 15 dakikanızı ayırarak doğal çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Sivilce izleri nasıl geçer, doğal çözüm yolları nelerdir?

Elma sirkesi tedavisi

Cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri barındırdığı için elma sirkesi maskelerde en çok kullanılan üründür. Bu nedenle her akşam yatmadan önce bir pamuk yardımıyla sivilce izi bulunan bölgelere elma sirkesi sürüp masaj yapabilirsiniz. Elma sirkesi sivilce nedeniyle oluşan çukurlukların kapanmasına yardımcı olacaktır.

Toz şeker ile peeling

Cildiniz için peeling etkisi yapmasıyla toz şeker cildin doğal rengine ulaşmasına da yardımcı olacaktır. Her gün hafif nemli olan bir miktar toz şeker ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Ardından 15 dakika bekleyip cildinizi durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin.

Ceviz yaprağı maskesi

Kuru ya da yaş ceviz yapraklarını 1 bardak içme suyunun içinde kaynatın. Ardından bu suyu sivilce izleri bulunan bölgelere sürün.

Maydanoz ile tedavi

Maydanoz tıpkı elma sirkesi gibi cildinizdeki zararlı bakterilerin uzaklaştırılmasına yardımcıdır. 1 demet maydanozu 1 litre suyun içinde kaynatın. Sonrasında maydanozları sudan alıp robottan geçirin. Lapa gibi bir kıvama geldikten sonra yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra önce kalan maydanoz suyuyla cildinizi yıkayın. Sonra da ılık su ile cildinizi durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.