Sivilce izlerini azaltma yolları

0
Sivilce izleri
Sivilce izlerini azaltma yolları

Cildinizde yer alan sivilce izleri zamanla daha fazla kararmaya başlayabilir. Bu kararma istenmeyen görüntülere yol açacaktır. Sivilce izleri gibi herhangi bir cilt izini azaltmak için tedavi yöntemlerini sabırlı ve düzenli uygulamalısınız. Çirkin görüntüye yol açan sivilce izlerinden kurtulmak için lazer tedavisi gibi acı verici ve ekonomik maliyeti yüksek yöntemi uygulamamak için evinizde doğal tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Sivilce izlerini azaltmak için malzemeler

  • E vitamini
  • Kakao yağı
  • Mederma
  • soğan Özü
  • Neosporin
  • Aloe Vera

Sivilce izlerini azaltmak için adımlar

1

Tüm yara izlerinin ilk iyileşme esnasında oluşan doku fibröz dokudur. Bu doku kabuk şeklindedir ve kalıcı bir doku değildir. Neosporin kullanarak bu dokunun sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu izleri azaltmak için doğru şeyler uygulamak tedavinin ilk ciddi adımı olacaktır. Tüm izler zamanla azalmaya başlayacaktır.

2

Aloe Vera satın alarak cildinize uygulayabilirsiniz. Aloe vera jel sadece lekeli bölgelere ve sivilcelere değil tüm cildinize iyi gelecektir. Cildinizi nemlendirecek ve cildinizin sıkılaşarak forma girmesini sağlayacaktır.

3

Ayrıca Hindistan cevizi yağı veya soğan özü ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ve soğan özleri sivilceli yerler ve etrafındaki deri için çok gerekli maddeler içermektedir.

4

Medarma gibi bio jel içeren ürünler makyaj özelliği ile solmaları sağlayacak ve lekelerin belirtisini azaltacaktır Ayrıca leke üzerine silikon jel veya silikon leva koyabilirsiniz. Bu da görünürlüğü ve boyutu azaltacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.