Sivilce lekeleri için basit çözümler

0
Cilt lekeleri için
sivilce lekeleri için

Sivilce lekeleri düzgün bir şekilde iyileşmeyen sivilcelerin ve siyah noktaların bir sonucudur. Ayrıca sivilceyi sıkmak ya da sivilcelere dokunmak ne yazık ki yaralanmaya neden olur. Sivilce lekeleri rahatsız edebilir ya da kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. Sivilce lekelerinin görünümlerinden kurtulmak için bazı doğal tedavi yöntemleri vardır. Bu yöntemleri evinizde uygulayarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilce lekeleri için malzemeler

  • Su
  • Meyveler ve sebzeler
  • Vitaminler
  • Sabun
  • Akne krem

Sivilce lekeleri için yapılacaklar

1

Ağrıdıklarında sıkmak veya patlatmak isteseniz bile bunu durdurun. Bu cildinizde aşırı kir kalmasına, kızarıklık oluşmasına, cildinizin kırılmasına ya da yanmasına neden olacaktır. Bu da sivilce lekelerinin görünümünün artmasına neden olabilir.

2

Diyetinizde değişiklikler yapın. Yeşil sebzeler ve meyveler tüketin. Sebze ve meyveler vücudunuzdaki vitamin oranını artıracak, cildinizin nefes almasını ve parlamasını sağlayacaktır. Günde 8 – 10 bardak su için. Ayrıca baharatlı veya yağlı besinlerden uzak durun. Böylelikle vücudunuzdaki toksinler azalacak ve cildinizdeki sivilce lekeleri doğal olarak iyileşecektir.

3

Gözenekleri açan ve onları temizleyen bir detoks sabun ile günde en az iki defa yüzünüzü yıkayın. Büyük bir sabun seçimi sivilcenin önlenmesine ve etkilerinin azalmasına yardımcı olacaktır. Cildinizi kurutmayacak bir sabun çeşidi bulmaya çalışın.

4

Sabun ile iyice yüzünüzü yıkadıktan sonra bir sivilce kremi kullanın. Cildinizin iyileşmesi için pek çok büyük kremler bulunmaktadır. Yaralanmış cildin iyileşmesini hızlandırmak için E vitamini ve lavanta içeren kremler yardımcı olacaktır. Baz kremler Benzil peroksit içerebilir ki bu yeni sivilcelerin başlamasını engellemeye yardımcı olacaktır. Ancak, cildiniz bu uygulamalarla kuruyabilir. Eğer onlardan bir tanesini kullanmaya karar verirseniz günde bir kez yavaş yavaş kullanmaya başlayın ve zamanla kullanımı düzenli olarak arttırın.

5

Güneşten kaçının çünkü ultraviyole ışınlar ile cildiniz zarar görebilir ve lekelerinızın görünümünü artabilir. Eğer güneş altında kalmaya mecbur kalırsanız, iyi bir güneş kremi sürdüğünüzden emin olun. Güneş koruma faktörü yüksek olan bir güneş kremi araştırın, ama çok sayıda kimyasal ve yağ içermeyen kremler gözenekleri daha çok tıkayacaktır.

6

Bütün bunlar başarılı olmaz ve yeterli yardımı yapamazsa bir dermatoloğa görünün. Birçok sayıda tedavi seçenekleri vardır ve dermatoloğunuz hangisinin sizin için en iyi olacağına karar vermenize yardımcı olacaktır.

İpuçları

  • Sivilce lekelerinden kolayca kurtulabilmeniz sizin elinizdedir.
  • Her insanın cildinin farklı olduğundan ilaçlar cildinizde farklı sonuçlara yol açabilir. Sizin için doğru olanı bulana kadar farklı ürünler denemeye devam edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.