Sivilce lekeleri için bitkisel tedavi

0
Sivilce izleri için
Sivilce lekeleri için

Sivilce lekeleri geçmişinde sivilcesi olanlar için oldukça büyük bir problemdir. Sivilceler genellikle yara olmazlar fakat sivilceler sıkılır ya da sıkıştırılırsa yaralanmaya yol açabilir. Sivilce lekelerinin tedavisi için kimyasal peelingler ya da lazer terapisi gibi bir çok tedavi vardır. Bitkisel tedavileri uygulamayı isterseniz ki bunlar daha uygun ve daha az ağrılıdırlar, bir çok sayıda doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunu yapmak uzun bir zaman alıyor olsa da lekeleriniz çoğu durumda ortadan kalkmış olacaktır.

Sivilce lekeleri için malzemeler

  • E vitamini
  • Su
  • Esansiyel papatya yağı
  • Uçucu lavanta yağı
  • Yüz fırçası
  • Vücut fırçası

Sivilce lekeleri için adımlar

1

Sivilce lekelerine masaj yapın. Dairesel hareketleri kullanarak iki üç dakika yaraya sürekli bastırarak masaj yapın. Bunu günde en üç defa gerçekleştirin. Masaj yapmak besinlerin yaralanmış deriye ulaşması için akım oluşturur. Ayrıca yaralanmış dokuyu kırmaya ve yaranın daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

2

Sivilce lekelerinin üzerine E vitaminini sürün. Sivilce lekelerinin üzerine uygulamak için bir E vitamini içeren iğne kullanın. E vitamini cilt sağlığı için önemlidir. Lokal olarak uygulamanız yara lekelerinin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

3

Besinler ve antioksidanlar açısından zengin, sağlıklı bir diyet uygulayın. Mümkün olduğunca taze besinler yemeye çalışın, örneğin meyve ve sebze gibi. Doğru beslenme cilt sağlığı için bir anahtardır.

4

Günlük ortalama 8 bardak su içilmelidir. Cildin su ile birleşimi içeride başlar. Su tüketimi dolaşımı geliştirir böylelikle de iyileşme sürecine yardım eder. Ayrıca cildi yumuşatır ve cildin iyileşmesi için daha duyarlı hale getirir.

5

Sivilce lekelerinize uçucu yağlar kullanın. Esansiyel papatya yağı ve lavanta yağı iyileştirme özellikleri içerir. Bu da sivilce lekelerinin doğal olarak ortadan kaldırılmasına yardım eder. Sivilce lekelerine papatya yağı veya lavanta yağından birkaç damla uygulayın ve cildinizin üzerinde ovalayın. Birkaç hafta sonra sivilce lekelerindeki iyileşmeyi görebilirsiniz.

6

Peelingle sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Düzenli peeling deri hücrelerinizin yenilenmesini sağlayacaktır. Yeni deri hücreleri iltihaplanmış hücrelerin yerini daha hızlı alacaktır. Böylelikle de lekelerinız daha az belirgin olacaktır.

İpuçları

  • Eğer sivilce lekelerinizi doğal yollar ile kaldıramıyorsanız, mikrodermabrazyon ve lazer tedavisi için bir doktora başvurun. Sivilce lekelerinizle asla oynamayın. Bunu yaparak lekelerinızın daha kötüye gitmesine neden olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.