Sivilce lekeleri için elma sirkesi mucizesi

0
Elma sirkesi
Elma sirkesi

Elma sirkesi, formülündeki asidik yapı nedeni ile lekeleri soyma işlevini yerine getirerek lekenin renginin açılmasını sağlar. Aynı etkili, içeriğinde meyve asidi olan peeling ve maskelerle de elbette elde etmek mümkündür. Ancak evinizde ve yüzde yüz doğal bir şekilde hazırladığınız elma sirkesi uygulaması, yan etkisiz ve ekonomik bir çözümdür.

Sirke, pek çok sorun için ideal çözümler sunan bir alternatiftir. Örneğin daha parlak saçlar için de elma sirkesi kullanmak mümkündür.

Cildinizde eğer sivilceler ve sivilcelere bağlı olarak oluşan lekeler varsa, elma sirkesini aynı oranda su ile karıştırarak yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Cildinizde güneş lekeleri oluşmuş ise yine elma sirkesi iyi bir çözümdür. Yine suyla karıştırılmış olan elma sirkesini temiz bir pamuk yardımı ile lekeli bölgeye sürebileceğiniz gibi sirkeyi buhar banyosu yaparak da kullanabilirsiniz. Sivilce lekeleri için elma sirkesi, hiçbir yan etkiye sahip olmaması sebebi ile sık sık tercih edilen bir yöntemdir. Bu amaç için lekelerin üzerine pamuk ile kompres uygulaması yapıldığında 25 ila 30 dakika arasında beklemek gerekir. Eğer cildinizdeki leke miktarı fazla ise sonuç almanız uzun sürebilir. Bu nedenle ciltteki Sivilce lekeleri için elma sirkesi yöntemi tercih edildiği takdirde, sabırlı olmanız gerekir. Aynı zamanda eğer cilt yapınız hassas ise uygulamayı dikkatli yapmanızda fayda vardır.

Kullanılacak olan sirkenin pastörize edilmemiş olması ve filtreden geçmemiş durumda bulunması en çok özen gösterilmesi gereken nokta olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda uygulama öncesinde cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlamak için yüzünüzü ılık su ile yıkamalısınız.

Sivilce lekeleri için elma sirkesi çözümünün dışında limon uygulaması da denenebilir. Limon, beyazlatma özelliğine sahip olduğu için cilt üzerindeki lekelerde etkili olur. Bunun için lekenin üzerine direkt olarak limon uygulaması yapılabilir. Tıpkı elma sirkesinde olduğu gibi limon uygulamasında da sabırlı olmakta fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.