Sivilce lekeleri için maske

| 2012/12/01 | 2 Comments
Sivilce izleri

Sivilce lekeleri

Sivilce lekelerinden kurtulmak için lazer cerrahisi hayatınızı kolaylaştıran bir yol olurdu, ama çoğumuz için bazı farklı nedenlerle lazer cerrahisi bir seçenek bile olamıyor. Cildimize daha çok zarar vermekten korktuğumuz için, cildimizi daha kötü bir hale getirmek istemediğimiz için veya çeşitli maddi zorluklardan dolayı sivilce lekeleriyle yaşamak zorunda kalabiliyoruz. Aslında bu bir zorunluluk değil. Doğanın eczanesinde birçok ürün bulunuyor ve üstelik bu ürünler herkes için bedava. Sivilce lekeleri için maske tariflerinden en kolay yapılanları derledim. Site üzerinden birçok sivilce lekeleri için maske tarifine ulaşabilirsiniz ama bu tarifini verdiğim maskeler hep tek ürün içeriyor ve çok kolay uygulanıyor. Ayrıca çok da etkili!

Sivilce lekeleri için maske tarifleri

Gelelim tedavi seçeneklerimize. Mevsime veya bulunurluğuna göre, işinize yarayacak ürünleri aşağıdan seçip uygulamaya başlayabilirsiniz. Sivilce lekeleriniz moralinizi bozmasın. Onlarla sabırla savaşıp, güzel yüzünüzü ışıldatmanız çok da zor değildir! Unutmayın sivilce lekeleri için doğal çözümler mutfağınız kadar yakında!

 

Salatalık

dilimlenmiş salatalık

Salatalık

Salatalık en iyi bitkisel bakım malzemelerinden biridir çünkü cildinizin ph’ıyla salatalığın Ph seviyesi aynıdır. Salatalığı dilimleyin veya rendeleyin. Sivilce lekelerinin üstüne koyun. 30 dakika kadar bekletin. Bu işlem, izlerin görünümünü azaltırken cildinize taze bir görünüm katacaktır.

Aloe Vera Jel

Aloe vera bitkisel jel büyük yaraların iyileşmesini hızlandırmak için kullanılır. Bu da demektir ki cildinizdeki hücreleri hızlı bir şekilde yenileyecek ve onaracaktır. Her gün sivilce lekelerinin olduğu bölgeye sürebilirsiniz.

Isırgan Çayı

Isırgan otunun faydaları saymakla bitmiyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu faydalarından işimize en yarayacak olan güçlü kür özellikleridir. Bu harika bitkiden maksimum fayda elde etmek için ısırgan otu çayını günde 2 3 bardak için.

Sarımsak

Sarımsak dalı

Sarımsak

Sarımsakla ilgili geçtiğimiz aylarda televizyondaki bir sağlık programında çok önemli bir bilgi edindim. Sarımsağın gdosu değiştirilemiyor. Yani etrafımızda gördüğümüz tüm meyve ve sebzeler güvenilir olmayabilir ancak sarımsak her zaman sağlıkla ışıldayacak. Sarımsağı rendeleyin yada ikiye bölün. Suyunu yüzünüze değdirerek iyice ovun.

Yeşil Kil

Yeşil kil bitkisel bakım için yüzyıllardır kullanılmaktadır ve iyi sivilce lekelerine çok etkili olmuştur. Sivilce lekeleri için maske arıyorsanız yeşil kil maskelerini araştırabilirsiniz. Burada bir yeşil kil maskesi tarifimiz var. Cilt tipinize uygun olanı uygulayabilirsiniz.

Çilek Yaprakları

Sivilce lekelerinden etkilenen alan üzerinde çilek yaprağı kullanın. Çilek sivilce lekelerinize alkalinite etkisi ile savaş açacaktır. Veya dilerseniz sivilceler için sütlü çilek maskesi de deneyebilirsiniz.

Portakal kabuğu

Portakal kabuğunu selülit tedavisinden biliyoruz. Bunun yanında sivilce lekelerine de iyi geliyor.  Portakal kabuğunu rendeleyin ve bir macun kıvamına getirerek sivilce lekeleri için maskenizi hazırlayın. Ardından sivilce lekelerine sürün. Sivilcelerinizin geçmesi için de portakal kabuğunu deneyebilirsiniz. Portakal kabuğu sivilce ve sivilce lekeleri için en iyi ev ilaçlarından biridir.

Manuka Balı

Manuka balı
Manuka balı


Nedir bu manuka balı? Aslında benim de manuka balını duymam çok eskiye dayanmıyor. Sivilce lekelerine ne iyi gelir diye araştırma yaparken, bu mucizevi bala rastladım. Yurtdışında popüler olan bu ürün sağlık saçıyor. Cilde iyi gelen bir çok özelliği var. Antiseptik, anti enflamatuar özellikleri ile cildinizi aktif bir şekilde besliyor ve yeniliyor.

Manuka Balı Maskesi

Manuka balı maskesi için yapmanız gereken sadece bu balı yüzünüze sürmek. Hafif ılıtırsanız daha iyi olur. Geçtiğimiz yıl Pervin Bulgak, cilt bakımı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, kullanacağımız bitkisel bakım maskesinin vücut ısımıza ne kadar yakın olursa,  cildimizin malzemeleri o kadar iyi emeceğini söylemişti. Bu tüm maskeler için geçerli. Bu maskeyi her gün uygulayın. 3 ila 7 gün boyunca devam edin. Sonra birkaç gün ara verip tekrarlayabilirsiniz. En az 30 dakika yüzünüzde veya sivilce lekelerinin bulunduğu bölgede beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu bal ayrıca cildinizi temizleyecek ve parlak bir görünüm kazandıracaktır.

Sivilce lekeleri için yemeniz gerekenler

Gıdalar

Besinler

E vitamini içeren besinler

E vitamini içeren gıdalar tüketin. E vitamini cildinizi yeniler. Cildi içten beslerken dışarıdan da e vitamini içeren gıdaların bulunduğu maskeler uygulayabilirsiniz.

Su

Günde 6-8 bardak su içmek cilt için çok önemlidir. Her gün su tüketerek toksinlerinizden arınırsınız. Bu sivilce lekeleri dahil cildinizin daha sağlıklı olması ve güzel görünmesi için çok önemlidir.

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. hilal dedi ki:

    peki sarımsağı sürdükten sonra suratımızı yıkamak veya herhangi birşey yapmamız gerekiyor mu ?

  2. Sinem dedi ki:

    Yeteri kadar sarımsakla ov 10-15 dk ya yıka işe yarıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir